PDA

Zobacz pełną wersję : kamienie i podłoże



phenix
06-01-2014, 09:08
zastanawia mnie jaki procent powierzchni waszych terrariów wyłożony jest kamieniami. chodzi o miejsca do ścierania pazurków żółwia greckiego. u mnie jest jedna taka większa "wyspa" która zajmuje 1/3 powierzchni terrarium. jednoczesnie słuzy do wygrzewania się gadziorka.
druga sprawa to podłoże, ja używam torfu firmy fauna i flora a na powierzchnie wysypuje kawałki kory/drzewa, to jest repti bark firmy zoomarket. na colisa jest to podłoże. jakiego wy urzywacie podłoża.

pozdrawiam

hanzel
06-01-2014, 09:32
ja uzywam u swojego greka samej kory. Jet to kora ogorodowa, pod iglaki. Worek 90 litrow kosztuje ok 10 zł. Kora byla lekko wilgotna wiec ja najpierw wysuszylem. No i w miejscu gdzie zówik spi mam sianko. Stanowi dodatkowe miajsce do zagrzebania sie jak i do podjadania "w wolnych chwilach":D.
Moja "wyspa" z kamini tez zjamuje ok 1/3 powierzchni terra.

phenix
06-01-2014, 10:11
gdzie kupujesz taką kore, ona nie jest z drzew iglastych? to są duże kawałki kory czy mniejsze. na przykład u mnie można powiedziec że na powierzchni mam wręcz płatki kory


pozdrawiam

hanzel
06-01-2014, 10:26
ja kore kupilem w sklepie ogrodniczym. Jest to kora pod iglaki. Zapytaj w sklepie. Sa tam mniejsze i wieksze kawalki kory + jeszce taki jaby pyl/piasek ktory trzeba jakos odseparowac. Ja to zrobilem przy pomocy doniczki w ktorej zrobilem otwory srednicy powiedzmy 2/3 cm. Wsypywalem do srodka kore i potrzasalem,a przez otwory wypadala drobnica{ wieksze kawalki zostawialem a malutkie i pyl do wyzucenia, no chyba ze masz ogrodek to mozesz to podsypac po drzewkami:)). W worku byly tez duze kawalki ktore poprostu polamalem na mniejsze. Wszystko wysuszylem pod kaloryferem i do terra. Kora kupowana w zoologicznych jest napewno dobra ale i droga. Kora z ogrodniczego nie ustepuje jej w niczym tylkoze jest z nia troche wiecej roboty. No i zólw uwielbia przekopywac sie przez kore, zakopuje sie is pi pod nia:D

Aleksander
07-01-2014, 06:50
My uzywamy kory z ogrodniczego, jednej jedynej firmy Agro-Eko - kora jest dobrej jakości, ładnie pachnie, nie ma w niej patyków, kamieni i takich tam dodatków, poza tym jest tania jak barszcz. Wsypujemy tego całą masę do terrariów (w duzych i małych kawałakch), poza tym dodajemy siano, są tez płaskie kamienie - żadnej dodatkowej kryjówki w związku z grubością podłoża i dużą ilością siana nie mamy. Żółwie zakopują sie albo w samym sianie (schowa taki samą głowę i myśli, że go nie widać:)) albo drążą głębiej. Stosowaliśmy różne opcje, ale ta wydaje się jak na razie najlepsza.

Pozdrawiam
Natalia

42d3e78f26a4b20d412==