PDA

Zobacz pełną wersję : Czerwonolicki



wiktoria
07-01-2014, 11:01
witam:)
mam akwa 114 litrow, ale coś zle sie zaczelo dziać.. postanowilam zmienić obsade. myslę nad czerwonolickami. wymiary akwa 86x34x40, czy moglabym miec dwa maleństwa? strasznie mi zalezy.. mam już stepcię- pomimo malych wymiarow terra- 66x33x17, czuje sie bardzo dobrze. okres od maja do pazdziernika spedza na wielkim ogrodzonym tarasie babci- czerwonolickom też tam zrobilabym "wybieg" i mogłyby wakacjować :) mam tez pare pytan:
1/ co jaki czas ile procent wody podmieniac??
2/ jakie podloze- wielkość, grubość
3/ jak zrobic czesc ladowa
4/ czy takie potwory mogłyby ewentualnie raz na rok zostać same w domciu na 2 tygodnie- mam filtr, ale nie wiem czy bedzie wystarczajacy..? aqua szut 3wat, wewnetrzny...

pozdrawiam

skrzypu31
07-01-2014, 11:16
Przy takim akwarium zmienianie procent wody skończy się jednym wielkim SYFEM. Też tak kiedyś myślałem, ale teraz co dwa tygodnie wymienam samą wodę a pomiędzy wymianami myję kamyczki, akwarium itd. Gdybyś miała filter zewnętrzny to ocywiście było by tak jak sądzisz.


Pozdrawiam

wiktoria
07-01-2014, 11:30
Łosz...
To jak ?? Jak bede miala dwa potwory, to mniej więcej co tydzień całą wodę [czy musi być odstana?] czy jak ??

I jeszcze jedno- czy ten filtr wewnetrzny ..w ogole jest sens go wlaczac?? czy bedzie cały zasyfiały ??

skrzypu31
07-01-2014, 11:40
Niw wylanczaj bo woba momentalnie zmętnieje. Miałem raz tak gdy na całą noc coś mi się z tym filtrem stało. Woda była prawie jak mleko. A co do wody ja nie mam wodociągów ale mam filtry i wodwa w kranie się nadaje dla żółwia bez odstawania cy przegotowania.

Pozdrawiam

wiktoria
07-01-2014, 11:44
ołboj... no ładnie.. naprawde tak strasznie trudno jest u3mac czystosc u czerwonków??

a w ogole da sie je zostawic na 2 tygodnie bez zarcia i podmian?? czy to raczej niewykonalne??

skrzypu31
07-01-2014, 13:00
Ja tak zostawilem i mój żółw na tym nie ucirpiał.

Pozdrowienia

ludwik
07-01-2014, 13:06
Jeśli zrobisz akwa z filtrem podżwirowym i wspomaganiem kubełkiem jak u Jojka lub kaskadą jak u mnie to teoretycznie dwa tygodnie są mozliwe, jeśli chodzi o jedzenie można wpuścić żywych głupików i świderki oraz wrzucić wgłębkę i też głodne nie będą.
Ale co jeśli
1. wyłączą prąd
2. zapcha się filtr wspomagający
3. żólwie coś zmalują (u mnie np. jeden kiedyś wszedł do kaskady mimo, żę teoretycznie wydawało się to niemożliwe)
Więc moim zdanie ryzyko jest zbyt duże. Co najmniej raz na dwa dni ktoś powinien do nich zajrzeć.
Niestety stwory jak dzieci, nie da się ich na dwa tygodnie wyłączyć.
Spytaj swoich rodziców ;-) coś o tym wiedzą.

wiktoria
07-01-2014, 13:30
hmmm a da sie je wywieźć tak jak stepcię od maja do pazdziernika na taras ogrodzony?? Maxia tam juz bodajze 4 rok urlopy ma ;)) z tym ze one wode musza miec... znajdą miske z wodą wkopaną w ziemie, trzeba im ogrodzić patykami jeszcze ?? czy cu?? poradźciee.. ;)

ile kosztuje filtr podzwirowy?? na kubełkowy to nie wyściubię kasy nigdy w zyciu:P

bruenor
07-01-2014, 14:02
Stanowczo odradzam czerwonolice (handel nimi jest obecnie nie legalny) i pozostałe wodno lądowe.
Koszt łączny akwaterrarium to ko 2500 – 3000 zł.
(http://jojek.klub.chip.pl/hobby/wycena.htm)
Przy Twoim zbiorniku miejsca starczy na jednego osobnika.
Jeśli masz zamiar trzymać żółwie na dworze przez całe lato niezbędne jest oczko wodne dobrze zabezpieczone.
Nie da się oszukać przy budowie akwaterrarium, bo każda niedoróbka odbije się na nas przy pracach porządkowych (czyszczenie wody odmulanie itd. Itp.)

Poczytaj stronę Jojka:
http://jojek.klub.chip.pl/hobby/
Tam znajdziesz wszelkie informacje, jakie są Ci potrzebne.
Obawiam się jednak, że bez pomocy rodziców będzie trudno.

krist
07-01-2014, 14:59
zgadzam sie na stronie Jojka znajdziesz odpowiedzi na wszystkie swoje pytania.. (i jeszcze więcej..)

wiktoria
10-01-2014, 07:36
http://img235.exs.cx/img235/1870/cos0061vb.jpg


tu beda zolwiki czerw..

42d3e78f26a4b20d412==