PDA

Zobacz pełną wersję : sciany z piaskowca u żółwia greckiego



phenix
08-01-2014, 01:39
planuje budowe nowego terrarium dla mojego żółwia greckeigo. ściany w tym terrarium chce wyłożyć piaskowcem. zauważyłem że łazi po szklanych ścianach terrarium i tylko się ponich ślizga, ato może przynieść więcej szkody niż pożytku. taki piaskowiec da mu jakiś punk zaczepienia, a dodatkowo wzbogaci terrarium po względem estetycznym.
co wy na to

pozdrawiam

DrZacieR
08-01-2014, 02:06
to że sie stara wydostać to wg mnie znaczy ze coś jest nie tak z warunkami w terrarium .. mój u mnie nie łazi po ścianach :>..
a sam piaskowiec jest chyba wporzo

phenix
08-01-2014, 04:49
nie chodzi o to że łazi cały czas jak wybiera się na "spacer" to bokiem zachacza o sciane i się obsówa

AdamEx
08-01-2014, 10:32
Fajna sprawa taki piaskowiec. Ale jak sie zacznie wspinać na pewna wysokość to bedzie spadał i jak sie zatrzyma na karapaksie to nie bieszie sie mial jak obrócić, zalezy jak masz użadzone terra, być może znajdzie punkt zaczepienia.

phenix
08-01-2014, 10:56
ściany będą proste. piaskowiec będzie przyklejony do ścian, na odpowiednią wysokość oczywiście.
piaskowiec jest dosyć kruchy, może lepiej zastosować łupki. zapomniałem dodać że szczeliny zapełnie fugą stosowaną przy kafelkach, ona jest bardzo twarda

pozdrawiam

Łysek
09-01-2014, 15:38
Co do spadania to sie zgodze, ale co do "nieumiejetnosci" obracania sie moglbym spekulowac. Mialem doniedawna greka i kiedys jak podczas przemeblowania terra wszedl na prog drzwi od pokoju (ok 3cm nad podlaga) i sie chyba posliznal i wyladowal na karpaksie na cyklinowanej podlodze i.... wykonal kik-flipa (chyba zle napisalem gramatycznie :P ) i sie odwrocil mimo iz lezal na sliskiej, polakierowanej powierzchni...
a wiec zlowie moim zdaniem nie sa takie bezradne jesli sie przewroca... zalezy od wielkosci i sily "witalnej" :)

42d3e78f26a4b20d412==