PDA

Zobacz pełną wersję : żólw stepowy



BuB3q
09-01-2014, 09:23
Moja koleżanka ma żółwia stepowego trzymanego na podłodze. Ma terrarium ale jest całe przeźroczyste i żółw drapie ścienki, usiłując sie gdzieś schować. Dlatego trzyma go na podłodze. Nie mogę jej przekonac żeby go wsadziła do terra i niech siedzi.
Piszcie coś a ja dam jej link niech se patrzy:)
Moze sie przekona, że to mu szkodzi.

Z góry thx.

kazz
09-01-2014, 11:16
przeszukaj starsze posty, niedawno byl taki temat na forum - baaardzo dlugo sie ciagnal o ile dobrze pamietam (zamieszczony jakies 3 tygodnie temu?)
Pozdro!

clippo
09-01-2014, 11:55
Jakiej wielkosci ma terra może zamałe dlatego drapie

BuB3q
10-01-2014, 07:55
nie wiem

still
11-01-2014, 08:23
żółw stepowy jest gadem kopiącym gdy chce się ochłodzić lub skryć nie szuka jamek tylko próbuje się zakopać.Z czasem jak żółw się oswaja ma basen i jakąś grotę lub coś z tych rzeczy przestaje drapać(tak bardzo -ja mam swojego 11 lat a i tak nie raz sobie podrapie). Może to być też związane ze zbyt małą powierzchnią w terrarium.trzeba jednak pamiętać że:gdy przeprowadzamy gada do większego terrarium musimu to robić stopniowo(stopniowo zwiększać jego powieszchnię) w innym wypadku gad w wyniku stresu zaprzestanie żeru (nieraz do takiego stopnia że zdycha!!!) powodzenia i pozdrawiam. Jeśli zaobserwójesz coś ciekawego czekam na e-mail still

still
11-01-2014, 08:28
podręcznikowo rozmiary dla żółwia stepowego są następujące:dłuższa ściana pięciokrotna ługość żółwia krótsza ściana trzy krotna długość gada. ja osobiście mam terrarium 1,5 metra na 1metr na 80 cm wysokości

Pituophis
11-01-2014, 09:01
Nic dziwnego, skoro siedzi na małej, pustej, otwartej przestrzeni. Przynajmniej trzy ścianki powinny być nieprzezroczyste, oklejone chociaż jakimś papierem, żeby żółw miał większe poczucie bezpieczeństwa. Dla stepowego dodatkowo rzeczywiście grota i możliwość zakopania się, albo chociaż jedno z tych. Nie mniejsze niż 100 x 50 cm na jednego żółwia. Żółw nie zaprzestanie całkowicie drapania w kącie, ale przynajmniej nie będzie to jego główne zajęcie. Życie na podłodze, pozornie dające wiekszą swobodę, zwykle jest męczarnią i dużo większym stresem, niż porządne terrarium.

JoShi
13-01-2014, 03:30
>trzeba jednak pamiętać że:gdy
> przeprowadzamy gada do większego terrarium musimu to robić
> stopniowo(stopniowo zwiększać jego powieszchnię) w innym
> wypadku gad w wyniku stresu zaprzestanie żeru (nieraz do
> takiego stopnia że zdycha!!!)
Nie no dawno czegos podobnego nie slyszalam. To jak wypuszczam moje zolwie na lato na wybieg, ktory w porownaniu z terrarium jest olbrzymi to powinny pd razu pozdychac.

dr Robert
13-01-2014, 03:37
Żółwie nie mają problemów z nadmiarem przestrzeni, a wypuszczenie ich nagle nawet na wolność nie spowoduje w nich załamania i stresu :). Czasem zdarzające się w sytuacji przenoszenia na większy wybieg problemy z jedzeniem (choć ja słyszę o tym po raz pierwszy) wynikają głównie ze zmianą np. temperatury.

42d3e78f26a4b20d412==