PDA

Zobacz pełną wersję : żólw stepowy-puchną mu powieki



still
11-01-2014, 08:41
mam następujący problem-mój podopieczny ma urozmaiconą dietę basenik w terrarium dwa razy dziennie spryskuję je letnią wodą dostaje odżywki JBL ma lampę uv. a powieki mu puchną. ciekawe jest to że nieraz są normalne nieraz jak się budzi są nabżmiałe a po pół godziny znów są normalne co się dzieje?!?!
normalnie żeruje itd. proszę o jakiś punkt zaczepienia mam go 11 lat i to pierwsza taka opcja:(

JoShi
13-01-2014, 03:28
A nie zmieniales ostatnio podloza ?

still
13-01-2014, 09:05
nie podłoże jest zawsze to samo. piasek vitapolu i podłoże do terariów suchych JBL

still
16-01-2014, 10:07
dzięki za... nic!!!!! w końcu sam znalazłem dane na ten temat i okazało się że jest to zwykłe zapalenie spojówki wywołane spadkiem temperatury w nocy.
(pozdrawiam Joshi-ego za próbę pomocy on przynajmniej próbował mi pomóc)
Joshi jesteś wporzo!

Jojek
16-01-2014, 11:49
still napisał(a):

> dzięki za... nic!!!!! w końcu sam znalazłem dane na ten temat
[...]
> (pozdrawiam Joshi-ego za próbę pomocy on przynajmniej próbował
> mi pomóc)

Tak się składa że JoShi to dziewczyna. Tak więc powinieneś dziękować JEJ.
Poza tym twoja wypowiedź jest troszkę niegrzeczna. Na tym forum są nie nie sami specjaliści od stepowych ale też ludzie tacy jak ty co szukają wiedzy jak również posiadacze zupełnie innych gatunków żółwi. Oni niby mieli próbować ci odpowiedzieć? Najwidoczniej nikt nie był w stanie ci pomóc lub w tych dniach nie zajrzał na forum, nie wszyscy tu są codziennie.

krist
16-01-2014, 13:44
i nie każdy jest alfą i omegą .... albo weterynarzem znającym się doskonale na gadach...

dr Robert
16-01-2014, 16:14
Zapalenie spojówek od spadków temperatury w nocy ? Cóż, człowiek uczy sie czegoś całe życie :). Krist ma rację, nie każdy jest alfą i omegą. Takiej etiologii zapalenia spojówek niewielu byłoby w stanie wymyśleć :).

still
18-01-2014, 10:49
nie chciałem nikogo obrazić, jeśli tak się stało to sorry.poniosło mnie ale co do tego że to zapalenie spojówek to prawda. kupiłem większą matę grzewczą i problem znikł.


Jeszcze raz sorry!
poprostu sytuacja mnie przestraszyła(miałem kiepski dzień w pracy) i wlnąłem taki tekst:(


SORRY!!!

Aleksander
19-01-2014, 08:20
Nie ma sprawy, każdemu zdarza się zły dzień:) Mam nadzieję, że następnym razem będziemy w stanie udzielić Ci większej ilości porad.

Pozdrawiam
Natalia

42d3e78f26a4b20d412==