PDA

Zobacz pełną wersję : Żółw vs kupa :)



Zawór
12-01-2014, 15:17
Kiedyś już poruszałem ten temat ale niestety nie dostałem dokładnej odpowiedzi więc próbuję jeszcze raz, może ktoś później się z tym spotkał. Żółw nie załatwia mi się do terrarium. Sprawdzałem kilkakrotnie terrarium i ciągle ten sam efekt - brak odchodów. Sika z przyjemnością ale nic poza tym. Jednak gdy się go wyciągnie na ściereczkę potrafi narobić tyle że głowa mała :) Rza go nie wyciągałem 4 dni z terra i nic.... a odrazu po wyciągnięciu wyszło z niego wszystko i takie stare i zupełnie nowe. Czym to dziwne zachowanie może być spowodowane i czy może ktoś się już z takim czymś spotkał??? Żółwia mam od września i od początku się tak zachowuje. Na 100% wykluczam że nie zauważam odchodów w terra bo naprawdę ich nie ma....

kazz
12-01-2014, 15:54
ewenement i juz :) Nigdy sie z czyms takim nie spotkalem ...

Łysek
12-01-2014, 16:14
Z zolwiami tak czasami jest. Moj tez zalatwia sie albo do baseniku albo na wilgotna szmate... Ma basenik w terra i do niego wali, a mi jest latwiej sprzatac gowienka...
Daj mu do terra jakis plyciutki basenik i bedzie robil do niego ;) Oczywiscie codzienna wymiana wody lub od razu po zauwazeniu odchodow obowiazkowa ;)

Sylwia S
13-01-2014, 02:32
Baedzo mozliwe, ze zolw zaraz po zrobieniu kupki poprostu ja zjada (wierz mi , sa bardzo szybkie w zbogacaniu swojej diety) Natomiast fakt , ze robi ja od razu kiedy wyciagniesz go z terra, jest reakcja obronna i moze byc spowodowane stresem. Jesli chcesz miec pewnosc przez kilka dni uzywaj gazety jako podloza. Jesli zostana brazowe plamy, znaczy , ze masz zolwia zarloka

Zawór
13-01-2014, 06:03
Ok, wielkie dzięki za wszystkie odpowiedzi. Teraz tak jak radziła Sylwia będzie gazetka a jak plam nie będzie, to przejdę do czynu z basenikiem :o)

Krzysiuszczy
16-01-2014, 09:29
Czy żółw może zasnąć 1 dzień przed wiosną, bo mój żółw Pikuś zakopał się całkowicie w piasku i nie wiem czy on tam nie zdechnie?

42d3e78f26a4b20d412==