PDA

Zobacz pełną wersję : Jaja po raz drugi:)



Aleksander
14-01-2014, 07:29
W 29 dni po złożeniu 3 jaj nasza żółwica dołozyła do nich kolejne dwa:) Trochę nas to zdziwiło, bo na rtg było widac tylko trzy i trzy zlozyła na początku lutego. Mam nadzieję, że na 5 się skończy. Ponieważ jestem chora i mam wolne, mogłam obserwowac proces składania jaj (za długo przy niej nie siedziałam, bo nie chciałam, żeby się stresowała) - trwalo to około 40 minut. A prawie drugie tyle zajęło żółwicy pieczołowite zasypywanie dołka z jajami. Potem rzuciła się na jedzenie i wodę, jak poprzednio. Ostatnie jajeczko jest wyraźnie mniejsze od pozostałych.
Oczywiście poświęcając swoje zdrowie zawiozłam jaja do zoo do inkubatora:) Tamte z początku lutego ciągle się inkubują. Nie potrafię określic, czy są zapłodnione, czy nie - brakuje mi doświadczenia. Trochę się powiększyły i mam wrażenie, że zmieniły kolor z białawego na taka lekką kośc słoniową. Ale dużej nadziei nie mam na to, że będą zapłodnione:)

Pozdrawiam
Natalia

hanzel
15-01-2014, 08:14
Jestem bardzo ciekawy rozwiazania tej sprawy:) Mam nadzieje ze wszystko sie uda! POWODZENIA:D

Dora
16-01-2014, 06:15
Ja tez trzymam kciuki - oby sie powiodlo! I czekam na dalszy ciag serialu pt."Jaja"

42d3e78f26a4b20d412==