PDA

Zobacz pełną wersję : Zawór odpływowy



clippo
15-01-2014, 03:32
Jak zrobić zawór odpływowy do akwa i czy może się znajdować na boku akwarium.
Czy musze wiercić w akwa ?? Co musze kupić by go zrobić??

phenix
15-01-2014, 10:04
ekspertem nie jestem ale wydaje mi sie ze jak umiescisz z boku to nie splynie ci cala woda. najlepiej umiescic chyba w dnie wtedy wszystko splynie

pozdrawiam

clippo
15-01-2014, 10:32
a czy taki zawór wystaje bo nie mam narazie szafki i aqwa stoi na podłodze

AdamEx
15-01-2014, 13:20
Taki zawór możesz zobaczyć na stronie Jojka http://www.jojek.klub.chip.pl/hobby/images/s1_02.htm , jak widzisz wystaje dosyć sporo i nie obejdzie sie bez wiercenia w zbiorniku. Nie był to dobry pomysł postawienia akwa na podłodze jeśli ma dużą objętość. U mnie też przez jakis czas nie miałem gdzie postawić zbiornika [70l] więc ustawiłem go na kilku styropianach aby przy spuszczaniu wody była różnica poziomów i spłyneła woda do miski lub wiaderka. Moim zdaniem pomysł z tym zaworem jest mierny, spokojnie można spuścić wode zwykłym wężem siłą grawitacji.

ludwik
16-01-2014, 12:59
Ja zrobiłem zawór z boku. Faktem jest, że przy całkowitym spuszczaniu wody trzeba trochę na końcu kombinować ale jeśli nie zamierzamy przerabiać biurka to jest to jakieś wyjście. Komfort jest jednak dużo wyższy niż przy spuszczaniu wężem lub wybieraniu wiaderkiem, szczególnie jeśli dokonujemy czynności podmiany wody co kilka dni. Oczywiście zgadzam się, że wariant Jojka jest prawie optymalny. (prawie bo przecież akwa mogłoby mieć dno o spadach ukierunkowanych w stronę zaworu;-)

Jędrek
09-03-2014, 12:05
Jak akwa stoi na podłodze, to wężykiem (panie majster) wody wiele sie nie spuści.

42d3e78f26a4b20d412==