PDA

Zobacz pełną wersję : oczy żółwia



mierob
20-01-2014, 12:21
Oczy żółwia
Podzielcie się ze mną swoimi spostrzeżeniami. Czy Wasze żółwie mrużą oczy! Obserwując swojego czerwonolicego zauważyłem, że zdarza się mu mrużyć oczy, a w zasadzie je zamykać swoją powieką. Tak sobie zamknie oczy w wodzie i siedzi, ale nie śpi, bo rusza się wskazując na to, że chce mu się zabawy. Jego oczy wydają się być OK., tzn. nie mają nic, co mogłoby sugerować jakąś chorobę. Są czyste, tęczowo zielone – tak na wygląd jest chyba dobrze. Co zatem sądzicie o tym?

AdamEx
20-01-2014, 12:36
Może ma taki kaprys...

krist
20-01-2014, 14:30
jeśli nie okazuje żadnych niepokojących objawów chorobowych nie przejmowałbym się tym. moje też czasem tak robiły, albo mrużą oczy czy nawet ziewają pod wodą i na lądzie..

marix
21-01-2014, 02:28
moje też, szczególnie podczas opalania.

MoNa13
21-01-2014, 09:20
Mój żółwik też tak robi. Ale ja się tym raczej nie przejmuje. Może one poprostu ćwiczą orientację węchem? Nie wiem sama bo żółwie ciężko zrozumieć. To raczej poprostu zabawa i ćwiczenie. Często tak śpi. To chyba sen pod wodą, bo mój gadzio potrafi tak przeleżeć godzinę:) A jeżeli robi to na lądzie, to nawet nie zwracaj uwagi. To już jest w genach:) Przecież każdy lubi poleniuchować ;-)

mierob
22-01-2014, 10:34
No, to już jestem spokojny, wiem teraz, że to nic groźnego. A tak ogólnie to podoba mi się ten zwrot "gadzio"
pozdrawiam robert

MoNa13
23-01-2014, 07:12
,,Gadzio'' to pieszczotliwe imie dla mojej żółwicy:) a tak wogóle to pozdrawiam Cię i Twojego Gadziorka. I jak sie teraz zachowuje? Opisz a ja porównam z zachowaniem mojej gadzinki. Pewnie to poprostu sen pod woda;)

42d3e78f26a4b20d412==