PDA

Zobacz pełną wersję : Wyłapwyanie czerwonolicych



Clip
23-01-2014, 04:53
Mam do was kilka pytań:
- około ilu żółwi czerwonolicych jest w jeziorach??
- czy powstała jakaś połapka na łapanie żółwi
Mam pomysł:
Mogę zrobić strone internetową gdzie będą się ogłaszać osoby które z chęcią przyjmą żółwia, i te które oddadzą.
W jakich miejscach najczęściej sa czerwonolice na wolności chodzi mi o polsk.
W jeziorach czy rzekach.
W naszym mieście z 10 tysięcy mieszkańców jest duże jezioro czy sądzicie że czerwonolice też tam są??
Może sami opracujemy projekt połapki do łapania żółwi??

varsity
23-01-2014, 07:30
Żółwie czerwonilice występują w środkowej części USA i ze znalezieniem żółwia czerwonolicego w jeziorze, w polsce mogą być problemy :P. Oczywiście zdażały się przypadki znalezienia jakiegoś egzotycznego gatunku na wolności w polsce, ale to tylko poprzez wyrzucenie zwieżęcia przez hodowcę. Możliwe że widziałeś jakieś żółwie w jeziorze ale to mogły być żółwie błotne które występują w polsce i są pod ochroną, więc wyłapywanie ich jest zabronione.

djtommi
23-01-2014, 08:05
jemu chodzi chyba o te ktore ludzie wrzucaja do rzek poprostu jest ich zz duzo i zabieraja miejsce zycia naszym blotnym a wylapanie ich to dobry pomysl ale potem co z nimi....

josetsu
23-01-2014, 08:27
varsity poczytaj sobie o wypieraniu blotnego przez czerwonolicego- to nie bajka to realia- sam znalazlem w katowicach dwa zolwie!!!!!!!!! Do Clip-a to czyzbys sie chcial bawic w tropiciela zolwi:) nie wiem czy to realne taki pomysl dzieciaka ale powodzenia:) jakos dla mnie to dziecinny pomysl!!! lepiej uswiadamiac ludzi, Ci co wypuscili to wypuscili, co do styronki z adopcjami to i tak beda o niej wiedzieli w 90% terraryci wiec nie wiem czy cos to da, w koncu moga dac ogloszenie tu albo na allegro za 1zl, wszedzie!!!!
ale powodzenia-bede przygladal sie rozwijajacemu sie tematowi:)

Clip
23-01-2014, 08:31
Tylko jakie są szanse że tu są??
Musze pogadać z kułsownikami czy czasem kiedyś jakiegoś z siecią nie wyłowili
Tu są poprostu debilni ludze.Jedna dziewczyna przyniosł żółwia doszkoły bo go pokazać.

Clip
23-01-2014, 08:33
Czy żółwie błotne są też w terrariach??

MoNa13
23-01-2014, 09:47
U mnie w okolicy żyją żółwie błotne...niestety głupota niektórych ludzi, którzy myśleli że są to zabawki siedzące na podłodze, spowodowała powolne zanikanie gatunku. Absolutnie odradzam hodowli żółwia błotnego! Słyszałam że gadzinki z depresji nic nie jadły i ginęły... NIGDY NIE HODUJMY DZIKICH ŻÓŁWI BŁOTNYCH! TO NAJWIĘKSZA GŁUPOTA! Niszczymy naszą piękną polską faunę. Jeżeli wyginie żółw błotny, wyginą lub rozmnożą się w nadmiarze inne gatunki! KTO POPIERA CO NAPISAŁAM? A tak na marginesie słyszałam, że w jednym z parków przeznaczonych dla żółwi błotnych wpuszczono kilka żółwi czerwonolicych. A po błotnych nic nie pozostało...

krist
23-01-2014, 14:36
nie.., są pod ścisłą ochroną....

wezyki
24-01-2014, 04:16
a nawet jakby sie udalo zlapac te zolwie to gdzie je pozniej trzymac??

bo zoo i tak ich nie przyjmie

:(

Enola
31-01-2014, 04:23
Ja mam właśnie żółwia czerwonolicego z jeziora :) dla głupoty ludzkiej brak mi słów :(. Gadzina jest już u mnie rok i ma się świetnie.

gdzie je trzymac? jedyna szansa to ze ktos je przygarnie.

42d3e78f26a4b20d412==