PDA

Zobacz pełną wersję : Żółw meksykański. - ozdobny



Mysha792
24-01-2014, 09:31
Cześć. mam trzy żółwiki wodno - lądowe Nazwa Angielksa to Slider a Chińska Pseudemys concinna hieroglyphica. potrzebuje o tym zółwiu informacji, słyszałam że są trudne w chodowli, a ja jestem poczatkujacym terrarystą i sie martwie, mam je prawie 8 miesięcy, nie okazują obiaw choroby i wogule wygladaja na zdrowe, najbardziej mie interesuje:
1. jakie maja mieć warunki.
- moje mają napewno bardzo dobre, ale chce sie upewnić, wiec akwaterrarium jest 180 litrowe, maja żółwie po 5,6 cm. Mają filter gąbkowo-koszyczkowy, grzałkena 30 W. ogrzewania, mają oswietlenie. Itp,itd
2. Ile zyją takie żółwie?
3. Do jakiego wzrostu dorastają?
4. Jakie jedzenie powinny jeść?
5. Poprostu chodzi mi o info o tych żółwiach, możecie mi nawet podać stronke internetowa jak możecie. to dla mnie jest ważne! Bede bardzo wdzieczna!

fedorek
24-01-2014, 10:10
mam takie malenstwo 7cm, jak go dostalem nie moglem nigdzie znalesc jakiegos pewnego info o nim ale sporo juz wiem:
warunki zblizone do czerwolicego
co do wieku to wszedzie podaja inne dane wiec sam nie wiem moj juz zyje cos ponad 1,5 roku he he
z tym tez nie ma pewniaka, cos okolo 20 to "na bank"
jedzenie: wszedzie poaja ze glownie roslinki, malo miesa, chociaz moj uwielbia upolowac rybke (mieczyk, gubik) kreweteki a za roslinkami nie przepada (owszem zje ale ale woli pokarm pochodzneia zwierzecego) moze byl tak nauczony,
pamietaj nie przekarm (ja dostalem troszeczke rzekarmionego, ale to naprawiam)
wszysktie dane jakie ci podalem pochodza z wlasnej obserwacji... wiec wiesz moze twoje sa inne...

a bym byl zapomnial, wszedzie podaja ze to strasznie chorbliwa grupka zolwi, chociaz moj (odpukac) jeszczen nie chorowal....

zycze powodzenia...

Mysha792
24-01-2014, 12:22
dziekuje ci za te informacje :) szukam jeszcze w bibliotekach puublicznych, pujde jeszcze do zoologicznego po info, a jak zdobede wszystkie potrzebne informacje to założe stronke poświęconom tej rasie :) mam nadzieje że sie sprzyda :P POZDRO :* Czekam na dalsze informacje :)

Jojek
24-01-2014, 14:59
Bez urazy ale musisz jeszcze zdobyć dużo dużo wiedzy, zrozumieć to wszystko co przeczytasz, potem nauczyć się pisać, a potem jak wystarczy ci zapału to możesz robić stronkę. A wcześniej nie bierz się za udzielanie rad bo jeszcze zaszkodzisz jakiemuś zwierzęciu.

primum non nocere - według Ciebie to po Chińsku.

Enola
25-01-2014, 03:10
Hue hue po Chinsku nie no to mnie rozwaliło :) kazdy moze sie pomylic hehe ale ta pomylka wyjatkowo zabawna :)

fedorek
25-01-2014, 12:16
pamietaj ze to co napisalem to sa moje obserwacje i weidza z czesto niewpenych zrodel, napisalem co wiedzialem, ale jak chcesz zrobic zstrone to musisz miec pewne info... (czsem w ksiazkach jest sciema)
powodzenia... (niech ci zolwik rosnie dlugo i szczesliwie)

Mysha792
25-01-2014, 12:32
Niewiem z czego sie śmiejesz Enola :/ nie znasz takiej nazwy chińskiej? Pseudemys concinna hieroglyphica Dziwna jesteś :/

krist
25-01-2014, 13:18
dlaczego zaraz chinska ? jakby nie patrzeć jest to po łacinie.... a chiński to krzaczki..... więc gdzie tu po chińsku?

42d3e78f26a4b20d412==