PDA

Zobacz pełną wersję : Witaminy dla żółwia



ICE91
25-01-2014, 06:17
Witam
Gdzie można zakupić witaminy dla żółwia czerwonlicego i jak je podawać żółwiowi??
Czekam na odpowiedz!!
Pozdro

kazz
25-01-2014, 09:56
Jesli bedzie dostawal odpowiedni pokarm, to witamin nie ma sesnu podawac. A jesli juz chcesz to dobre sa witaminy Hagena dostepne raczej w kazdym zoologiku, kosztuja chyba 13 zl i sa w kropelkach, ktorymi mozesz polac pokarm. Dawkowanie jest napisane na opakowaniu.

krist
25-01-2014, 12:31
ale nie przesadzaj z tymi witaminami..generalnie producent zaleca wlewanie do wody ale można też na pokarm ale nie więcej niż 2 krople.. i należy pamiętac że nadmiar witamin szkodzi..

still
26-01-2014, 00:13
ja polecałbym witaminy firmy JBL. Są nieco droższe ale moim zdaniem (i zdaniem moich znajomych) są lepsze niż te firmy Hagen - szybciej regulują niedobory potrzebnych witamin.
muszę jednak przyznać rację kazz co do tego że najlepiej stworzyć podopiecznemu odpowiednią i UROZMAICONĄ dietę. Ja osobiście nie mam czerwonolicego ale moi znajomi je hodują. napewno nie zaszkodzi tran(taki zwykły byle nie jakiś smakowy, może być w tabletkach lub w płynie). spokojnie możesz podawać go co 2-3 dni o ile Ci się to uda bo żółwie też mają swoje smaki:)



Pozdrawiam

42d3e78f26a4b20d412==