PDA

Zobacz pełną wersję : Grzałka metalowa???



pleski
30-01-2014, 05:12
Czy grzałka metalowa nadaje sie do akwarium ale zolwia????
Czy sa ewentualnie jakies przeciwskazania???

krist
30-01-2014, 06:12
oczywiście!!! a nawet byłaby wskazana bowiem żółw nigdy jej nie stłucze..

Virus
09-02-2014, 12:15
Mozliwe ale mi jakos żółwie nigdy żółw niczego takiego nie zrobił a mam szklaną grzałke.

AdamEx
09-02-2014, 13:32
W wodize ciężko jest coś stłuc, gadzinka musiałaby się dobże namęczyć. Jak zakupiłem termometr szklany mocowany na przyssawkę do ścianki akwa to żółw sie z nim troche męczył i troche sie bałem o los tego termometru. Po kilkunastu atakach znudziło mu się i zaadoptował nowe urządzenie. W moim przypadku grzałke mam przyssaną do dna zbiornika i nie ma bata aby je sie coś stało.

krist
10-02-2014, 03:06
tak ale nie zapominajcie iż są zólwie które uwielbiają demolować... żółw nie musi sam zbić grzałki może ją rozwalić przesuwając ciężki kamień...itd. oczywiście dobre mocowanie to podstawa. Zdarzały się przypadki iż dorosły żółw rozgryzł termometr.... przy maluchach nam to nie grozi ale lepiej dodatkowo zabezpieczyć...jak już wspominałem kiedyś to co u jednego się sprawdza u drugiego może nie zdać egzaminu...u mnie niejednokrotnie grzałka i termomert pływały po akwa...gadziny pazurami odkleiły przyssawki!

Virus
10-02-2014, 03:20
To moze spróbuj inne przysawki zamontowac bo ja mam podobnie tak jak AdamEX i dobrze to sie sprawdza.

AdamEx
10-02-2014, 08:18
Przyssawki po kilku latach sie zurzywają i nie trzymają dobże. Moja grzałka ma ok 5 lat i sama odpadała ale wziąłem zapalniczke i podgrzewałem przyssawki a potem odrazu do wody i poskutkowało. Żółw nie przesunie dużego kamienia a mały nic grzałce nie zrobi, co innego jeśli by się to cało na powierzchni, wtedy inna bajka a w wodzie ciężko jest coś rozwalić.

krist
10-02-2014, 12:09
spoko teraz mam grzałkę za osłoną nie mogą ją dotknąć....

Virus
10-02-2014, 13:37
Samo dotkniecie żółwia grzałki nie jest grozne ale jezeli masz jakis spory kamien to jego przesunięcie i uderzenie w grzałke juz moze coś zrobic. A czym zabespieczyłes grzałke??

krist
10-02-2014, 13:49
moja grzałka jest za osłoną wykonaną z pleksy która dodatkowo zabezpiecza roslinność przed wykoszeniem.... oczywiście w pleksie są otwory przez które gadziny mogą skubnąć górną część roślinności... poza tym osłona jest podstawą półki/wysepki.... a i rybki mają się gdzie chronić...

Virus
10-02-2014, 13:57
Spoko rozwiązanie zastanowiam sie czy czegoś takiego nie zamontowac chociaż nie wiem czy da to coś rybą bo żółwie są szybkie i mogą złapać ryby zanim zdązą sie schować. Jak to u ciebie wygląda?????

krist
11-02-2014, 05:36
danio są bardzo szybkie..... praktycznie podczas gonitwy nie mają szans na ich złapanie... no chyba że bedziesz mieć mały zbiornik z 2-3 rybkami wtedy się zmęczą i nie mają szans... ale przy moim zbiorniku i 30 rybkach tylko praktycznie podczas nocy jak śpią (rybki..) to mogą jakąś upolować bo zostało już ok 24szt... a za dnia to komicznie wygląda jak polują na danio i to dosyć rzadki widok " bo po co się tak męczyć..?" i raczej nie reagują zbytnio agresywnie na przepływającą rybkę..

Virus
11-02-2014, 06:08
Może spróbuje a jak wielkie masz terrerium????????

Clip
11-02-2014, 09:57
Jak się nie myle krist ma 120x50x50cm
A co sądzicie o neonach do akwa?? z żółwiami
Ja mam narazie parke głupików dzisiaj kupiłem. Ale żółwie jeszcze żadnej nie zjadły interesuje się nimi tylko mniejszy żółw samiec 9cm.karpasku , samica która ma 14cm. karpasku nie zwraca wcale na nie uwagi może ejszcze są za małe:)

krist
11-02-2014, 11:41
nie mylisz się....... Neonki hmmm ja raczej stawiałbym na kolorowy obiadek..ale spróbować można!

Virus
11-02-2014, 12:46
Ja myśle że neonki to tylko strata kasy bo i tak zostana zjedzone przez żółwie.

Clip
12-02-2014, 07:42
Dałem wczoraj żółwiom te dwa głupiki ale nie zjadfły na początku samczyk troche pogonił ,samica wcale uwagi nie zwraca. Już się wcale nimi nie interesują. Chyab kupie jeszcze 2 pary gupikówi jakieś danio albo mieczyki. Jak się dogadują mieczyki i gupiki. Nie chce by one się pozjadały

42d3e78f26a4b20d412==