PDA

Zobacz pełną wersję : Jak powinien się zachowywać



Luiska
31-01-2014, 04:26
Witam !
Chciałam zapytać jak powinien się zachowywać zdrowy żółw lądowy. Mój żółw np. ma otwarte oczy przed zapaleniem się żarówki, ale podchodzi pod nią dopiero jak się włączy. Gdy sie troche wygrzeje idzie na ok. godzinną drzemkę i spowrotem pod żarówkę. A gdy się już pożądnie wygrzeje to chodzi po terrarium, a jak kogoś zobaczy że chodzi po pokoju to kopie w ścianki terrarium(to samo jak ktoś siedzi w pokoju) , a wtedy jak go nie wypuszcze na spacer po pokoju to poprostu tego hałasu nieda się wytrzymać!! Czy te zachowania są normalne ?

Enola
31-01-2014, 04:28
To, że raz sobie idzie pod żarówkę, a raz nie jest jak najbardziej normalne. A że kopie w szybe terrarium... hmm... a może ma za małe terra i nie może w nim wyrobić? Jakie rozmiary ma twoje terrarium?

Luiska
31-01-2014, 04:42
Żółwik jak narazie ma odpowiednie terra jego wymiary to : wys 40cm, szer.50, dłu.60 cm na rozmiary żółwia dłu.10cm , szer,9cm. Według tej strony i informacji na niej zawartej takie terrarium do tego żólwia (oczywiście narazie )jest odpowiednie.

Iwka
31-01-2014, 04:57
Moim zdaniem poprostu chce towarzyszyc danej osobie,która jest w pokoju razem z nim.Ja mam czerwonolicego,ale jak tylko ktos wejdzie do pokoju to juz jest przy sciankach i chciałby wyjsc.Jak go wyciągam to lubi spacerowac i wydaje mi sie, ze to mu sie podoba. Twój tez potrzebuje towarzystwa....

Enola
31-01-2014, 05:04
Żółw jest przy ściance prawdopodobnie dlatego, że kojarzy cie z jedzeniem, a nie dlatego, że cie lubi albo sie cieszy na twoj widok. A i towarzyskie to one zbytnio nie są doskonale się czują w samotności. Być może stepowemu też chodzi o jedzenie a może po prostu o spacerek :)

Iwka
31-01-2014, 05:12
A co napisalam, własnie ze może chce wyjsc z tego akwarium i pospacerować

Enola
31-01-2014, 05:19
okej okej :) a czy ja mowie ze nie :)

Iwka
31-01-2014, 05:41
Okej, okej, pozdrawiam Enola :-) pomimo tego szarego dzionka.

Aleksander
31-01-2014, 07:09
Żółw nie stuka w szybę na Twój widok dlatego, że chce Ci towarzyszyć w pokoju - to nie towarzyski ssak. Prawdopodobnie reagując na jego ruchy wypuszczaniem go z terrarium uwarunkowałaś go w ten sposób. Teraz Twój widok=wyjście. Na pewno natomiast nie robi tego z przywiązania do Ciebie, jakkolwiek nieprzyjemna byłaby to myśl. Jeden z moich żółwi uwarunkowany został widokiem ręki w terrarium - biegnie z otwartym pyskiem bo ręka= jedzenie.
Przypisywanie zachowanim gadów cech zachowań takich ssaków jak np. psy albo wręcz ich antropomorfizacja to częsty błąd - ale przynajmniej mamy namiastkę oswojenia:))

Pozdrawiam
Natalia

42d3e78f26a4b20d412==