PDA

Zobacz pełną wersję : Co się dzieje z moimi żółwiami



Peter_frostax
31-01-2014, 12:32
mam dwa młode czerwonolice koło 1 rok. Niewiem co się z nimi ddizeje ostatsnio zaczeły się poważnie gryźć i niewiem co mam z nimi robić czy je zostawić czy znieminić im dietę (mniej mięsa).
Proszę o radę jakiś doświadczonych chodowców tego gatunku.
Z góry dziękuję - Peter_frostax

MoNa13
31-01-2014, 13:01
Podaj wymiary akwa, bo być może o to im poszło. Możliwe że moją zbyt mało miejsca, lub nawet mało przestrzeni w części lądowej. Jeżeli wcześniej sie nie gryzły to poprostu rosną i moją za mało miejsca i chcą wyeliminować drugiego. Ale może nie mam racji? a co o tym powiedzą inni? :) podaj wymiary akwa bo to jest bardzo ważne (no i wymiary gadzinek).

Peter_frostax
31-01-2014, 13:17
wymary to 100x80x35(dł.szer. wys)

AdamEx
01-02-2014, 01:47
miejsca mają tyle że sie mogą gonić, to musi być inna przyczyna...

Peter_frostax
01-02-2014, 02:09
No właśnie tylko że ja niewiem jaka i oto jest mój problkem

kazz
01-02-2014, 04:50
A kiedy sie gryza? Podczas jedzenia, czy tak normalnie bez widocznej przyczyny?
Jezeli podczas jedzenia to normalne, a tego problemu mozna sie pozbyc przez podawanie pokarmu penceta...
No a jezeli tak normalnie to nie wiem ... akwaterrarium maja odpowiedniej wielkosci... Moje jakis miesiac temu tez mialy tygodniowy okres bojowy, ale na szczescie sie skonczyl... Tez nie bylo przyczyny ... Mozna probowac odpedzac agresora - ja tak robilem i w koncu im przeszlo...

Nie wiem czy to sa naprawde powazne ataki czy tylko "pogrozki" - u mnie nigdy do powazniejszego ugryzienia nie doszlo - ofiara miala miejsce zeby uciec, schowac sie przed agresorem...
Jesli u Ciebie dochodzi do ostrych starc to trzeba interwniowac - rozdzielac je ... a jesli to nic nie da to na jakis czas znalezc agresorowi lokum zastepcze i ponownie je polaczyc...

Pozdrawiam

josetsu
01-02-2014, 05:58
calkiem mozliwe ze walcza o terytorium-moje zowlie tez tk kiedys robily!! samce bily sie miedzy soba ale sie to uspokoilo jak pozbylem sie jednego samca:)
teraz mam ostrogrzbiety i est swietnie!!!!!

Peter_frostax
01-02-2014, 06:02
Na moje oko są to raczej poważne ataki gdyż po ostatniej potyczce oba żółwie były dość mocno porane miąły a właściwie mają widoczne rany na szyjkach, aktualnie je rozdzieliłem. A jeśli chodzi o okolicznośvie zdarzenia to faktyucznie wydarzyło się to podczas karmienia , ale jakiś czas po karmieniu znowu się gryzły.

kazz
01-02-2014, 16:01
Mozesz probowac je laczyc i bacznie obserwowac co sie bedzie dzialo - w razie potrzeby interweniowac i rozdzielac... Nie stwarzac sytuacji pobudzajacych je do agresji czyli nie wrzucac jedzenia tak po prostu tylko karmic kazdego z osobna...
Jesli to nie przyniesie rezultatu to jedynym rozsadnym wyjsciem bedzie oddanie jednej z gadzin, no chyba ze masz miesce i pieniadze na drugie akwaterrarium.

Peter_frostax
02-02-2014, 03:11
Mam drugie akwa terrarium jest ono urządzone ale ma okoo 70L więc niewiem czy to wystarczy

Pituophis
02-02-2014, 04:14
Czasem zdarza się, że po dłuższym okresie przebywania razem żółwie z niewyjaśnionych przyczyn zaczynają się gryźć. Najlepiej chyba trwale rozdzielić.

42d3e78f26a4b20d412==