PDA

Zobacz pełną wersję : mój żółwik czerwonouchy jest chory



marta
31-01-2014, 15:16
Witam!Wczoraj zauwazylam,ze mój żółwik czerwonuchy ma chore oczko.oko jest bardzo nabrzmiałe,spuchnięte i całkowicie zaklejone.nie wiem co robić.pomóżcie!oradzono mi bym go kapala w naparze z rumianku ale nie wiem czy to wystarczy?Co jest powodem tej infekcji?

kazz
01-02-2014, 04:56
Wedlum nie moze to byc zapalenie oczu, a przyczyn moze byc kilka: nagle ochlodzenia, urazy mechaniczne, niewlasciwa dieta, brudna woda i podloze itp.
Obajwem tej choroby jest opuchlizna powiek, zaklejenie oczu wydzielina ropna, stan zapalny spowodowany niedoborem wit. A.

Leczenie polega na czestej wymianie wody, oraz wkraplaniu do oczu kropelek przeciw infekcjom (wg zalecen weterynarza)

Z kapieli w rumianku tez nie rezygnuj - nie zaszkadza :)

Pozdrawiam

Mysha792
01-02-2014, 09:38
Kapiel z rumianku mu nie zaszkodzi, jak radzi kolega kazz to kup krople do oczu przeciw infekciom.

princeyo
02-02-2014, 00:26
ja miałem to samo... wykąpałem go pare razy w rumianku i podawałem często grubo potartą marchew (żółwiowi lądowemu) i teraz o wiele lepiej ma z oczkiem ;)

iza
06-02-2014, 09:20
polecam również krole do oczu o nazwie Oterna; sulfacetamidum lub atecortin.
pozdrawiam

Virus
07-02-2014, 09:35
Ja bym ci radził kupic profesionalne krople od weterynaża nie sa drogie do 5zł ja tak zrobiłem i żółw po paru dniach wyglądał owiele lepiej, ale mozesz tez sprubować wziasc normalne krople do oczu i sprubować roscieczyć je w wodzie - co do tej metody nie jestem pewien ale chyba mu to nie zaszkodzi.

42d3e78f26a4b20d412==