PDA

Zobacz pełną wersję : Wentylacja



Zawór
07-12-2013, 03:56
Jak mogę zrobić wentylację dla żółwia stepowego w szklanym akwarium? Ma wysokość 70 cm, no ale na inne nie mam szans. Można np. tak na połowę akwarium zrobić pokrywę z wentylatorkiem? Np z takim małym jak jest w kompie? Bo ciężko mi będzie zrobić otwory w bocznych szybach :o(

ironkapela
07-12-2013, 08:27
Poszukaj warchiwum, byl tam gdzies bardzo dokladny opsi przerobienia akwa na terra.

DOMINOS
07-12-2013, 10:22
Możesz spróbować wyciąć boczną szybkę, dociąć ją odpowiednio u szklarza, tak aby powstała w niej odpowiednia luka w którą możesz wkleić siatkę wentylacyjną.
Potem z powrotem wkleić ją silikonem akwarystycznym.

Pozdrawiam Dominos

Zawór
08-12-2013, 08:00
Jest we wcześniejszych postach ale w każdym trzeba psuć akwa a u mnie jest ten problem że akwarium jest pomiedzy szafkami (czyli po dwóch stronach ma wyższe regały) i gdyby nawet wyciąć dziury to i tak nie będzie dużego przepływu powietrza. A co myślicie o tym wentylatorku? Ustawiony żeby wdmuchiwał powietrze na jedną ze ścianek (taki mały jak w kompach). Bo akwa-terra nie chciałbym naprawdę rozcinać ani rozwiercać :o(

PRC
09-12-2013, 01:29
Jak juz chcesz wentylator stosowac, to niech on lepiej "wyciaga" powietrze
Ale wtedy i tak musisz jakiz obieg stworzyc, wiec:

|--sia[wentylator]tka--|---------------szyba---------------|-siatka-|


A moze nie przykrywaj?

Zawór
09-12-2013, 02:57
Narazie nie mam wogóle przykrytego ale myślę że tam obiegu powietrza to wogóle nie ma :o( Szczególnie że jest ono pomiędzy wysokimi szfkaim. Czy się mylę? A! Wysokość akwa nie 70 tylko 40 cm :o)

PRC
09-12-2013, 03:27
Zalezy... bo jesli akwa jest dodatkowo w jakis sposob podgrzewane, to obieg bedzie - zawsze cieplejsze powietrze bedzie uciekac, a ze w akwa nie zrobi sie proznia to jakies powietrze sie tam dostanie...
A nawet jak nie, to w mieszkaniu zapewne jakies ruchy powietrza masz i tak...


Zreszta jesli chodzi o żółwie stepowe ktore nie wymagaja jakiejs duzej wilgotnosci ( a moze nawet wrecz przeciwnie ;-)), to z tego co widzialem wiekszosc osob trzyma w zwyklych akwa i jakos zyja, wiec nie powinno byc problemu...

Zawór
09-12-2013, 05:18
Ok dzięki wielkie!!! czyli obejdzie się bez :o)

42d3e78f26a4b20d412==