PDA

Zobacz pełną wersję : Opieka nad jajami



MoNa13
08-02-2014, 00:18
Mam do Was pytanie: jak i gdzie przebiega inkubacja jaj czerwonolicego? Ile trwa znoszenie jaj, ile jest zwykle sztuk jaj, gdzie ma znieść je żółwica. A może ktoś z Was wychował młode:)? No i czy jest prawdopodobieństwo że dochowam się małych gadziów:) Co ile samica składa jaja? Prosze o pomoc, bo to dla mnie ważny temat.

PS. Wesołych świąt!:)

Clip
08-02-2014, 02:31
Składa ja na części lądowej
Czy doczekasz się młodych wszytko zależy od warunków.
Doczekanie sie jaj to jedno ,ale odchowanie ich do drugie. Jaja mogą być nie zapłodnione

Wojtas501
08-02-2014, 02:59
Składa je w części lądowej, tylko, że ta część lądowa musi być wypełniona np. piaskiem zmieszanym z torfem o głębokości około 20cm. Jeśli masz jedynie samicę to prawdopodobieństwo złożenia zapłodnionych jaj jest zerowe (chyba że u wcześniejszego właściciela twój żólw odbył gody). Napisz jeszcze od kiedy masz żówia i jakich jest rozmiarów.

MoNa13
08-02-2014, 03:08
Niedługo otrzymam samca i chce, aby moja żółwica dochowała sie młodych. Ma 7 lat i 16cm karapaksu. Ile czasu od zapłodnienia czeka sie na jaja? Z góry dzięki za każdą odpowiedź. (ja teraz nie bede miala jaja, ale gdy bedę miała samca)

Mysha792
08-02-2014, 11:47
jeśli bedziesz miała już jaja to jak je bedziesz odkopywać i wogule przenosić do inkubatora to pamietaj nie odwracaj jajka do góry nogami, bo zarodek wtedy umiera. najlepiej zaznaczyć czarnym flamastrem góre :] Pozdro..

42d3e78f26a4b20d412==