PDA

Zobacz pełną wersję : jak przygotowac?



kkwwm
12-02-2014, 04:56
Znalazlem na dzialce dwa fajne kawalki drewna ze scietych dwa lata temu sosny i brzozy. jak powinienem je przygotowac zeby bezpiecznie wlozyc je do akwa?

pzdr!
k.

AdamEx
12-02-2014, 05:38
Najpierw dotnij sobie na wymiar kawałki, obłupać z kory potem możesz je ładnie oczyścić papierem ściernym, zalać pare razy wrzątkiem i powinno być ok. Drewno sosnowe jest miękkie i nasiąka wodą ! Zamocowanie możesz zoabczyć tutaj --> http://www.czerwonolicy.waw.pl/akwaterrarium.htm

josetsu
12-02-2014, 05:39
wymocz je i to bardzo bardzo bardzo..... bardzo dlugo... mozesz tez je wypazyc zalewajac wrzatkiem, przysmazyc w piekarniku... ale zawsze przy moczniu pamietaj o soli!!!! zalewaj solanka pomaga!!!! musisz dlugo moczyc!!! co do sosny to neie polecam ze wzgledyu na to iz jest to drzewo bogate w zywice i moze psuc wode al probuj- nic Cie to nie osztuje- wiadro i woda plus kamienie zeby klasc na dzrzewa i je zatapiac!!!!!! a jesli bedziesz mial dalej problem ze po np. pol roku nie tonie ale juz jest nasiakniete do grnic mozlieosci to mam tez na to sposob-idziesz do budowlanego kupujesz pleksi wiercisz dziury w pleksi i konarze i przykrecasz na takich plastikowych wkretach-byle nie metal:) - kladziesz na dnie zasypujesz dookola zwirem i nie bedzie wyplywalo!!! no chyba ze chcesz wariant plywajacy to wtedy tylko mocz zeby garbniki iotd wyplukac z drewna- solanka polecana odkaza!!!!

pozdrawiam josetsu!!!

krist
12-02-2014, 11:34
dlaczego nie metal? dostępne są wkręty z stali nierdzewnej.... moim zdaniem lepsze... a co do sosny jest miękka i raczej nie można całkowicie wyeliminować powstawania pleśni.... brzoza odpada całkowicie szybko gnije w wodzie... najlepsze drewno to (jak już pisałem wielokrotnie) dąb lub bug. (nie gniją w wodzie )

krist
12-02-2014, 12:21
sorki buk..... pomyliły mi się literki ;-)

AdamEx
12-02-2014, 12:30
Zgadzam sie w zupełności z kristem, nowe podejście na wyspekę będe robił właśnie z dębu. Mam w domu parkiet dębowy i chyba zostało kilka klepek więc je wykorzystam, jest do b. dobre drewno jeśli chodzi o zastosowanie w zbiorniku (na podłodze też jest spox ;-).

42d3e78f26a4b20d412==