PDA

Zobacz pełną wersję : karmienie ostrogrzbietkow



VioaoiV
17-02-2014, 12:17
mam 2 ostrogrzbietki w wieku ok. 3 miesiace. ile razy dziennie powinnam je karmic?? mam problem, bo jeden z nich to straszny łasuch, zje wszystko (ochotka, inne robaczki, ryba, granulat) , a drugi wrecz przeciwnie - tylko ochotka i inne robaczki, no i raz zjadł kurczaka awaryjnego (chcialam sprawdzic czy w ogole cos zje..). karmie je raz dziennie, czasem robie im glodowke jednodniowa, ale nie wiem czy takie malenstwa nie powinny jesc czesciej?? bo chyba sie za bardzo na rybkach wzoruje..

krist
17-02-2014, 13:21
sposob karmienia i czestotliwość jest taka sama jak u czerwonolicych, u młodych zółwi raz dziennie (do 6-8 mcy), a i jednodniowa głodówka im krzywdy nie zrobi.... najważniejsze to nie przekarmiać!!! (prowadzi do nadmiernego szybkiego wzrostu, zaburzeń witaminowo-mineralnych i w efekcie do krzywicy..)

AdamEx
18-02-2014, 07:29
Nie wiem czy widziałaś, krótki opis mojej hodowli ostrogrzbietego http://republika.pl/aniiaaa/zolw.html Troche podstawowych informacji o gatunku itp.

VioaoiV
18-02-2014, 08:06
ufff dzieki, juz myslalam ze jestem tyran i głodze biedne maleństwa ;)

krist
18-02-2014, 13:28
lepiej lekko głodzić niż pożniej opłakiwać skutki nadmiernego przekarmiania gadzinki.

42d3e78f26a4b20d412==