PDA

Zobacz pełną wersję : Agresywna samica czerwonolica



Irtysz
20-02-2014, 09:26
Mam w akwarium parke zolwi czerwonolicych w takim samym wieku (4-5 lat). Problem w tym ze zolwica jest dwa razy wieksza, a samiec caly czas sie do niej zaleca. Tyle ze jego zaloty pozostaja bez wzajemnosci a nawet narazaja go na ryzyko utraty fujarki. Jakiś czas temu chapsnela go za peniska (bynajmniej nie wygladalo to na seks oralny), ten uciekal po calym akwa i ją cholowal. Wtedy obeszlo sie bez obrazen. Dzisiaj stała sie tragedia, gdyz zolwica znowu go hapsnela i odgryzla mu kawalek wielkosci glowki od szpilki. Do wody poszlo calkiem sporo krwi. W Chwili obecnej sytuacja wydaje sie byc opanowa. Zolwie są teraz w odzdzielnych aqwa. Moj jedi takze jest juz spokojniejszy. I powstaje pytanie co dalej ??? Hodować je teraz w 2 akwariach co napewno nie bedzie zbyt wygodne i ekonomiczne tymbardziej, że Hetera bo tak sie bedzie teraz nazywac zolwica bedzie miala do dyspozycji akwarium bez filtra i woda max na 10 cm. Czy sprobować rozlaki na okres np miesiąca i sprobowac czy sie uciesza na swoj widok??? Moglbym tez wrzucic ja do oczka wodnego na cale wakacje tyle, że woda na razie nie jest najcieplejsza 6-7 stopni w dzien.

marioh
20-02-2014, 11:26
Napewno jest to tragedia,a zwlaszcza dla samca.Rozlaka czasami pomaga,ale jest to tez loteria.U mnie samica tez czasami straszy samca,ale lapie mu tylko pazurki i mysle,ze nie chce mu zrobic wielkiej krzywdy - i tak dlugo wytrzymuje.Co do oczka wodnego to jeszcze za wczesnie,ale za jakies dwa miesiace bedzie to swietne rozwiazanie dla calej parki.

egro 44
20-02-2014, 12:33
Moja samica dokladnie w ten sposob "wykonczyla" samca. Obrazenie bylo duze i nic sie nie dalo zrobic. Tak wiec radze separacje.
Sadze, ze w oczku nic mu nie grozi. Moje zolwie wyjezdzaja od wielu lat do oczka 1 maja, i wszystko O.K. (niezaleznie od pozniejszych spadkow temperatury). Wracaja pod koniec wrzesnia.
Pozdr. EwaG

wezyki
27-02-2014, 10:43
a moja samica jednemu samcowi obgryzla tyle skorupy ile sie dalo
znaczy sie tam przy lapach w akwa bylo kilka zolwi chyba 5 i tylko jednemu sie dostalo

baby bywaja wredne ;)

42d3e78f26a4b20d412==