PDA

Zobacz pełną wersję : Filtr



Mysha792
22-02-2014, 05:40
Witam. Ten temat był poruszany... wiem o tym. Każdego sie pytam który filtr jest dobry ale tani... kazdy mi mówi co innego :( Już sama nie wiem...Podajcie mi od razu ile by około kosztowa ło i pełną nazwe filtra... Bardzo was prosze... ;( Chodzi mi o filter który bedzie połykał resztki żarcia, odchody ryb, zółwi.. Mam nadzieje że mi pomożecie ;(

Ps.: Jak byście mogli to napiszcie mi czy to filter zewnetrzny czy wewnętrzy...


Z góry dzieki..

jaszczur_2003
22-02-2014, 08:52
Napisz moze ile masza wody w akwa.Najleprzym rozwiązaniem by był filtr zewetrzny + filtr podzwirowy, taka kratka pod zwir pod ktorą rozkladają sie wieksze zanieczyszczenia, a filtr wyciaga czysciejszą wode bez zadnych smieci.Wszystko masz bardzo dobrze opisane na stronce Jojka.
Podrawiam

Clip
22-02-2014, 10:04
Ja polecam coś samego z majsterjkować. Sump lub kubełkowy. UWAGA! na ręce etc. po wczorajszym szyba mi poszła i 4 szfy na ręce

marioh
22-02-2014, 14:22
To pewnie przy tworzeniu sumpa.Masz teraz okazje zakupic u dobrego szklarza takie akwa - i rece beda cale :}

Mysha792
23-02-2014, 00:48
moje akwa jest 120 litrowe. wody jest tam 12 cm czyli jakieś 35 litrów wody.

Pozdro.

jaszczur_2003
23-02-2014, 04:59
gdy ja mialem tyle wody to sam zbudowalem filtr zewnetrzny :) w akwa stała pompka, ktora z dna zbierała wszystkie syfy (nie mialem wtedy zwiru), woda byla czysciutka. pojemnik z gąbką stal nad akwa i woda z powrotem swobodnie sobie splywala, ale przy taklim rozwiazaniu filtr trzeba bylo czyscic co tydzien.

AdamEx
23-02-2014, 12:28
Pompka w akwa to nie dobre rozwiązanie, cały syf przepływa przez głowice i może skrócić żywotność urządzenia.

RobertM
23-02-2014, 14:33
Polecanie osobie która ma dość mgliste pojęcie o filtrach, aby zbudowała go sama chyba nie jest najlepszym pomysłem :).
Filtrów jest bardzo wiele, różnych marek i typów. Przy tak małej objętości wody można sobie pozwolić na częstą, niewielką podmianę jej części. Wówczas chyba najlepszy będzie zwykły, tani filtr wewnętrzny do zbierania większych zanieczyszczeń. Polskie filtry nie mają dobrej marki, ale ja do ok. 30 litrowego akwarium stosuję zwykły polski firmy Aqua Szut (konkretnie wewnętrzny filtr Turbo o przepływie 500 litrów na godzinę, 8 Watt). Chodzi dopiero miesiąc, bez zarzutu. Włókninę w filtrze trzeba wymieniać gdy zrobi się szara od brudu (warto kupić więcej tej włókniny, można też ją wyprać, aby nie w proszku czy mydle :) ). U mnie jest ustawiony w pozycji leżącej na boku na dnie akwarium (poziom wody musi być co najmniej ok. 12 cm, bo cały filtr musi być pod wodą). Wylot wody skierowany jest na boczną ściankę, aby prąd wywoływany wodą nie był zbyt duży, ale aby powierzchnia wody leciutko się ruszała (sprzyja to jej natlenianiu). Można ewentualnie kupić też słabszy tego samego typu filtr o przepływie 300 litrów na godzinę (zjada mniej prądu 3 Watt). Można je znaleźć na stronie firmy:
http://www.aquaszut.pl/polish/index_pl.html
Oni sprzedają tutaj je tutaj po 43 zł (na giełdzie kupiłem za 35).

AdamEx
24-02-2014, 00:06
Z własnego doświadczenia odradzam filtry z oznaczeniem MINI zwłaszcza jeśli mają one pracować w zbiorniku z żółwiem.

Clip
24-02-2014, 03:31
marioh :D szyba była napęknięta i poszła mi w rekach to bła szyba przedziałkowa w środku ze starego akwaterra. Na drugi dzień już się bawiłem dalej w budowe sumpa ale miałem 1 cm. luzu więc zaniose akwa do szklarza on te szyby doklei do akwa. Kupie pompe wypełnienia. Zrobi się by zasysało wode z akwa i ruless

AdamEx
24-02-2014, 07:00
Może teoretycznie to wszystko tak wygląda ale w praktyce nie jest kolorowo !

Mysha792
24-02-2014, 08:01
Ale jak by to było gdybym miała więcej wody w akwa, bo mam zamiar więcej wody wlać do akwa tak na 65 litrów. Więc jaki filtr był by dobry? Bo ja myśle o podżwirowym, czy to dobry wybór? Miała bym wtedy dwa filtry, gabkowy AQuael typu fan -2 450 litrów na godzine. A drugi to był by ten podżwirowy jak mówiłam. Co o tym sądzicie? czy będą wystarczajaco czyścić wode?

AdamEx
24-02-2014, 08:45
A ten podżwirowy co by miało napędzać. A myślałaś o kaskadzie ??

marioh
24-02-2014, 14:09
Wazne jest obliczenie pojemnosci sumpa na wypadek przelania sie wody (w razie np.braku pradu)

Mysha792
25-02-2014, 11:21
Jestem jeszcze dzieckiem :( nie znam sie na tym... O kaskadzie tez myślałam, ale niewiedziałam że podżwirowy musi cos napedzać, mam filter gąbkowy, czy może napędzać podżwirowy?

AdamEx
26-02-2014, 13:03
Normalnie zwykły filtr gąbkowy nie jest przystosowany do pracy z filrem dennym, można go natomiast połączyć z kaskadą przy lekkich modernizacjach w zależności od producenta.

Mysha792
27-02-2014, 11:34
Mam pomysła, kupie sama kaskade i bedzie oki, lub kupie kubełkowy i bedzie :P Sprawa zamknięta

marioh
27-02-2014, 12:08
Kubelek i podzwirowy to jest w/g mnie naprawde super rozwiazanie,ktore spisuje sie wysmienicie.

Jojek
27-02-2014, 23:49
Zawsze można podżwirowy dokupić. A na razie niech spróbuje tak.

Mysha792
28-02-2014, 05:32
a jaki jest koszt podżwirowego i kubelkowego ?? Tylko nie wiem jak sie złącza te filtry :( kurcze... może mi w zoologicznym powiedzą

Jojek
28-02-2014, 06:36
Raczej nie powiedzą, a nawet mogą się zdziwić, bo to jest hobbystyczne rozwiązanie i nietypowa kombinacja. ale samo połaczenie nie jest trudne. Masz dwie rury o podobnych średnicach. Pewnie edną trzeba będzie przyciąć. Dalej albo jedna wejdzie w drugą lużno i trzeba będzie nawinąć trochę taśmy izolacyjnej aby było ciaśniej, albo trzeba będzie połączyć obie naciągając kawałek elastycznego węża. O ile połączenie będzie w wodzie to lekka nieszczelność nie wpłynie na jakość pracy.

ludwik
28-02-2014, 07:18
Pomocne w tego typu połączeniach są też dostępne w sklepach akwarystycznych plastikowe stożkowe tulejki które znakomicie nadają się do połączeń na wcisk z miękkimi wężami. Wtedy nie potrzeba żadnych uszczelnień. Do podłączenia podżwirowego z napędem (głowicą, kubełkiem lub kaskadą) służy tzw. komin (również do kupienia w sklepie). Jeśli się da spróbuj kupić wszystko w jednym sklepie może wtedy uzyskasz pomoc. Aha węże polietylenowe do połączeń moim zdaniem najlepiej kupować w Castoramie bo mają różne grubości i niewysokie ceny za mb.

Mysha792
28-02-2014, 09:15
WIELKIE DZIEKI ZA INFORMACJE, MÓJ TATA BEDZIE ZAMAWIAŁ FILTR. HEH TERAZ WIEM JAKI KUPIĆ, DZIEKI, WIELKIE DZIEKI :]

42d3e78f26a4b20d412==