PDA

Zobacz pełną wersję : zółw grecki fotki i pytanie



izowita
02-03-2014, 04:28
Witam Was !

Jestem opiekunką żółwika greckiego od 6 tygodni
A na tym forum jestem zupełnie poczatkujaca - wiec wybaczcie jesli cos zrobie nie tak

Nie mam jeszcze obycia w temacie żółwi dlatego w razie niepokojących mnie objawów wole zadac pytanie

Prosze zerknijcie na te kilka fotek które tu spróbuję zamiescić :) i powiedzcie mi czy ten obiekt wydaje wam sie zdrowy- chodzi mi tu głownie o wygląd skorupy ( ten biały pasek pomiedzy płtykami i takie małe białe plameczki na tych płtykach które sa widoczne tylko na zbliżeniu

Pozdrawiam
i liczę na Waszą pomoc

izowita
02-03-2014, 04:31
czwarta fotka

izowita
02-03-2014, 04:32
druga

izowita
02-03-2014, 04:33
trzecia

izowita
02-03-2014, 04:34
i ostatnia

DrZacieR
02-03-2014, 06:37
mmM bardzo ładny .. ja nie widze nic niepokojącego w spojeniu płytek :) miłego chowu :>>

izowita
02-03-2014, 06:39
oj- to dobrze - uspokoiłeś mnie - dzieki !

josetsu
02-03-2014, 06:52
ladny maluch:) am mam podobnej wielkosci!! spojrz mu w oczy-sa czyste i blyszczace-czyli jest zdrowy:) skorupa tez ladna-milej zabawy w obserwowaniu tych niezwyklych zwierzat:)

MoNa13
02-03-2014, 08:24
Ja też nic nie widze niepokojącego:) śliczny maluszek;] Aha i witamy na forum=]

izowita
02-03-2014, 11:54
dziękuję !
A co do obserwacji to juz mam fioła na tym punkcie - tyle sie naczytałam o róznych chorobach żółwia ze przez pierwszy tydzień jak tylko nie byłam w pracy to prawie siedziałem w jej terrarium:)
Nie wiedziałam np ze zółwie lekko ruszaja łepkiem podczas oddychania i przez kilka pierwszych dni myslałam ze to oczywiscie zapalenie płuc - ale na cale szczescie tez okazało sie ze to normalne jest.
Mam jeszcze pewnie problemy z tym jak duzo dawać jej jeść ( jak czesto to juz wiem ) bo należy do nieprzeciętnych żarłoków:):)


choc pewnie jeszcze zadam trochę pytań to już w miarę poznałam moją "żółwię" i jej zachowanie.


Jeszcze raz dziekuję

phenix
03-03-2014, 00:58
tutaj masz adres artykulu na ktroym jest dorze wyjasnione karmienie

http://terrarystyka.com.pl/forum/viewtopic.php?t=12513

wiosna przyszla a wiec karmimy tym co znajdziemy na "polu", mój żólw dostaje od tego weekendu zieleninke i się wrecz zajada. ja popełniłem kilka błędów chodowlanych i mój żółw ma lekką krzywice (wypiętzrone płytki), chodowla żówia to nie taka prosta sprawa.

pozdrawiam

JoShi
03-03-2014, 01:53
Wedlug mnie to zdrowo wygladajacy, nie pokrzywiony, ladnie wybarwiony zolwik. Jasne miedzy plytkami to nowy przyrost. Nie wolno dopuszczac, zeby byl zbyt duzy, aleu w Tym przypadku nie jest.

Mysha792
06-03-2014, 07:20
Bardzo sliczny ten żółwik :] nie wyglada na chorego :) Początkowo to też sie męczyłąm aby wyczytać na temat chorób żółwi i wogóle :] ciągle sie bałam o me gadzinki, ale teraz mam 100 % pewności że jest im dobrze :] Nawet jak ranow staje to mnie witają podlizywaniem się :) wiem że mnie te zólwiki lubią, ciebie też żółwik polubi :] nawet chyba już cie lubi... Trzymam kciuki w hodowli i pozdrawiam Ciebie i twego żółwiczka :) Pozdro. :):):):)

Ps:. Witamy w gronie terrarystów :)

dario_terrarysta
13-03-2014, 01:18
Po pierwsze to Witamy na Forum "izowit-e" , po drugie , naprawde nie ma co panikowac , żółwik wygląda na bardzo zdrowego . Po 3 jak coś będzie Ciebie jeszcze niepokoić , zapraszam na gadu-gadu : 5507039 . Chętnie pomogę .

42d3e78f26a4b20d412==