PDA

Zobacz pełną wersję : Krzaczek, rybki i roslinki



mortyciah
12-03-2014, 19:33
Krzaczek to czerwonolicy, kupilam mu tydzien temu rybki (parke gupikow i parke mieczykow) oraz rosliny (rzese wodna i wywlocznika)... oczywiscie przed calym przedstawieniem towarzystwa wysprzatalam cale akwarium... najpierw umiescilam roslinki, pozniej rybki kilka minut przed zolwikiem, by sie troszki zadomowily i znalazly miejsca do kryjowek (bo w koncu zostaly skazane na pozarcie) no i wpuscilam zolwia... i co sie stalo? nic! absolutnie nic... po wpuszczeniu Krzaczka rybki byly bardziej nim zainteresowane niz on... zolwik (ten wieczny glodomor) nawet nie spojrzal na nie!!! i podobnie stalo sie z roslinami... rzesa go bardziej "kocha" (przykleja sie na chwile do jego pancerza) niz on ja... a na wywloczniku spi!!! zrobil sobie z niego "loze" w ktorym slicznie wyglada ;)... ale stal sie cud, chyba. pisze chyba bo zniknela dzis (po tygodniu lokatorstwa) mieczykowa... nie ma po niej sladu w akwarium (dokladnie przeczesalam cale). sa dwie wersje wydarzen 1) wyprowadzila sie z akwarium i pokicala na zewnatrz 2) Krzaczek sie do niej dobral i zjadl... ale dopoki sie nie ma dowodow winnego nie mozna wskazac... teraz pojade do sklepu po kolejna mieczykowa i moze po jakiegos "odkurzacza" do glonow... pozdrawiam wszystkie wybredne zolwiki ;)

marix
14-03-2014, 07:51
jako tani odkurzacz do glonów sprawdzają sieę molinezje. Moje zolwie ich tez nie atakuja (bo gupiki prędzej czy później znikają).

krist
14-03-2014, 10:07
przy małym żółwiu odkurzacze zdają egzamin ale przy 10-14cm gadzinach to raczej nie mają szans... najlepszymi odkurzaczami (lepszymi niz glonojad) są "kosiarki" tylko że są małe i powolne co raczej nie wróży im długiego życia... (wczoraj kupiłem, fajnie pożerały glony, tylko że przez... 7 godzin......i gadziny miały pokarm za 9zł...)

josetsu
15-03-2014, 10:40
marix skoro gupiki ci znikaja bez powodow to cos masz nie tak! u mnie sie mnoza a zolwie je wcinaja jak szalone!! co do wypowiedzi krist-a to co ty mowisz-kosiarka to kspres nie ryba!!!!!! to zasowa w kazda strone jak ekspres!!!!!!! i duza do okolo 10cm spokojnie!!! ale zgadzam sie glony wcina! choc molinezje tez sa dobre!!

krist
15-03-2014, 13:22
hm to te moje kosiarki były chyba jakimś ruskim ekpresem...... porównując danio do tych kosiarek to jak ferrari do malucha..... ;-) może dlatego że miały 3,5-4cm?!

marix
19-03-2014, 03:13
Jakoś nie zauwazżyłem, żebym napisał "bez powodu". Powód to ja znam...
Pomyliły Ci sięposty.

fedorek
20-03-2014, 06:32
zobaczysz mieczyki beda coraz czesciej znikac, ja swojej zolwcy daje spore ilosci jedzenia a i tak znika przecietnie 1-2 tygodniowo zolwica ma 10cm.

42d3e78f26a4b20d412==