PDA

Zobacz pełną wersję : poszukuje żółwia lądowego



artur_artur
17-03-2014, 01:41
Witam,


moja córka zażyczyła sobie z okazji komunii żółwia-może znacie hodowce,kogoś z wojewódzwa śląskiego ,Sosnowca mającego do sprzedania zółwia lądowego?A może ktoś się chce pozbyć młodego żółwia?

pozd
Artur

artur_artur
17-03-2014, 02:10
ps. Myśle przede wszystkim o żółwiu greckim.

Jędrek
17-03-2014, 02:27
Forum pełne jest uwag, że nie powinno się dziecku kupować zwierzaka bez bardzo głębokiego namysłu. Proszę namyśl się bardzo dokładnie, czy kupić żółwia. Zapewnienie mu odpowiednich warunków kosztuje całkiem sporo pieniędzy i PRACY, która często spada na rodziców.
Zacytuję: Pamiętaj terrarysto młody, nie kupuj zwierza z powodu mody.

krist
17-03-2014, 14:45
święta prawda... amen.....

p.s. żółw to nie pies lub kot albo szczurek i nigdy nie odwzajemni uczuć dziecka i co ważniejsze nie można się z nim bawić.... w wyniku czego dzieci baardzo szybko tracą zainteresowanie gadziną i cała robota i odpowiedzialność spada na rodziców...
wg. mnie powinno się najpierw poczytać dokładnie opis hodowli i odpowiedzieć sobie na pytanie "czy jestem wstanie zapewnić mu takie wymogi??" jeśli wyjdzie TAK to ok jeśli NIE to zostaje kupno lub przygarnięcie jakiegoś futrzaka..

MoNa13
18-03-2014, 01:30
W nawiasie mówiąc trzeba dodać że żółw to nie zabawka na 5 czy 10 lat... jest to juz zajęcie na pełny etat na kilkadziesiąt (kilkanaście) lat. Ja też w wieku pana córki chciałam mieć żółwia...skończyło to się śmiercią zwierzątka. To nie polega na kupieniu samego żółwia. Zapewnienie akwaterrarium, odpowiednie diety, weterynarz... Żółwia trzeba bacznie obserować, bo nawet mała zmiana może skonczyć się śmiercią gada. Jeżeli wszystko jest zapewnione-nic nie stoi na przeszkodzie:)

marix
19-03-2014, 03:08
8-latek nie da sobie sam rady z zolwiem. Głowna robota i tak spadnie na rodzicow... (Co gorsza, nie kazde dziecko potrafi zrozumiec, ze zolwia niepowinno sie brac na rece...).

Mysha792
22-03-2014, 05:13
Jak ja mialam jakieś 7 lat to sama chcialam mieć żólwie, ale tata mi powiedzial żebym miala żólwia to musze podrosnąć, abym mogla sama sie nim zajmować, i tak się stalo, w 2004 roku tata najpierw kupil terra i filtr i inne dodatki, a na końcu żólwia... a za dwa tygodnie doszly mi jeszcze dwa z powodu tego że bardzo dobrze się nimi opiekuje... Do tej pory żyja i mają się dobrze... Powiedz swojej córce że to jest cięszki obowiązek, zapytaj się jej czy by nie chicala królika, albo chomika, psa no niewiem... coś futerkowego...

leepa
22-03-2014, 12:04
żółw potrzebuje dużego akwa, a całe utrzymanie może się okazać kosztowno, w dodatku nie jest to takie proste, trudniej jest z żółwiem wodnym ,ale lądowy też ma swoje wymagania, trzeba zapewnić chociażby UVB, no i nie karmic sałatą !!! nie polecam żółwia dla dzieci, ale jeżeli myśli pan że pan sobie poradzi z tym obowiązkiem no to życzę powodzenia

Joanna J.
16-04-2014, 04:54
Zółwie nie są dla dzieci!!! Odradzam. Aby dobrze chować każdego żółwia trzeba mieć sporą wiedze i dyscyplinę. Zółwia możesz kupić w prezencie dla dziecka, ale jego hodowlą zajmiesz się TY! Jeżeli dziecko chce jakiegoś zwierzaka to może króliczek byłby lepszy :) A na poważnie gryzonie są bardziej kontaktowe i odpowiedniejsze dla dzieci od gadów i płazów.

42d3e78f26a4b20d412==