PDA

Zobacz pełną wersję : żółwik nie chce jeść :(



waldekGD
28-03-2014, 02:20
Witam, pomóżcie. Znalazłem porzuconego żółwika czerwonolicego nad jeziorem, byłem z nim u weterynarza (zwykłego), który powiedział mi, że żółwik jest w letargu i mam go ogrzewać. Wydaje mi się, że dochodzi już do siebie, ale nie przyjmuje on żadnych pokarmów, a próbowałem już dawać mu suszoną stynke, serce wołowe, surowe mięso (schab). Nie wiem co mam robić!!!!Żółwik ten jest chyba jeszcze młody bo ma ok 10cm. Proszę o pomoc. Pozdrawiam

marix
28-03-2014, 03:40
Ladnie z Twojej strony, ze przygarnales zolwia, ktorego ktos porzucil.
Obawiam sie jednak, ze niewielle wiesz o jego potrzebach (możliwe, że weterynarz też nie ma o nich pojęcia, bo często się to zdarza).
Poczytaj na poczatek strone Jojka http://www.czerwonolicy.waw.pl. Przejrzyj tez jak najwięcej wcześniejszych postów, a potem pytaj o to, czego nie zrozumiałeś.
Czy wiesz, że czerwonolicy to zwierze bardziej wodne niż lądowe? On nawet nie jest w stanie przelknąc pokarmu, jeśli jest karmiony na lądzie, a nie w wodzie (a woda powinna mieć te 24 stopnie).
Nie karm go mięsem ssaków!

leepa
28-03-2014, 05:16
woda może mieć nawet do 27 stopni, żółw pewnie jest zestresowany, nie wie co się dzieje i to również może być przyczyną niezjadania pokarmu

Nefra
02-04-2014, 04:02
Jest jeszcze dość zimno, żółwik jeśli przebywał dłużej na zewnątrz, rzeczywiści popadł w lekki letarg. One nie od razu zaczynają jeść po przebudzeniu. Stwórz mu warunki, o jakich pisali Ci moi poprzednicy, poczytaj, jeśli czegoś nie wiesz. Moje potrafią po przebudzeniu nie jeść do miesiąca. A może nadal jest mu za zimno?

Jarek Zajączkowski
02-04-2014, 07:52
Najpierw ciepłe kąpiele temp. 32 st C. Jak odzyska aktywność - badanie kału i ew. odrobaczenie. Potem stopniowo małe ilości karmy aż do normalnej dawki.

42d3e78f26a4b20d412==