PDA

Zobacz pełną wersję : Moje terra-dla wodnych-240 litrow:)



josetsu
28-03-2014, 08:28
wiec pokrotce je opisze i warunki w nim panujace:
terra: 120x40x50 szyba 8mm-wzmacniane w rogach dodatkowymi paskami szkla
oswietlenie: reptiGlo5 UVB-20W, sylwania 18W, zarowka 60W
ogrzewanie-grzalka z termostatem-150W
filtr: wewnetrzny AQUEL4
wyposazenie to jeszcze kamieni-piaskowce, granic, rzeczne, zwir, male otoczaki, sztuczne rosliny, kloda drewna, babmus, tlo(tapeta),pod kamieniami (glazami) polozony styropian zabazpieczajacy dno przed peknieciem!!!

Obsada: -moze sie zmieniac!!
zolwie:
3 ostrogrzbiety-jeden wiekszy samiczka na 90% i dwa jeszcze maluszki
2 czerwonolice-jeden wiekszy, drugi dostalem i staram sie go wyleczyc-krzywica i strasznie miekki pancerz -WIEM ZE ZA DUZO TYCH ZOLWI ALE NARAZIE IM TO TERRA WYSTARCZY-CHCE DOBRAC PARE A POZNIEJ POMYSLIMY:)
ryby:
stado 8 brzanek rozowych (5 samcow 3 samiczki), pyszczak zlocisty (para) pielegnica zebra (samiec), zbrojnik niebieski (para)-NIE JEST TO MOZE JAKIS BIOTOP ALE WYGLADA CIKAWEI-pyszcaki do nozenie sie i jako pokarm z mlodych, brzanki sa wesole i dodaja zycia w terra, a zebra bo nie mialem co z nia zrobic:)


roslinnosc zywa rowniez jest choc tylko czasowo:) zolwiki z wszystkim sobie poradza-smaczna przekaska jak dla nic:)
temperatura wody-26 stpopni, temp pod zarowka, 35-39 stopni, filtr pracuje w nocy na mniejszych obrotach w dzien na wiekszych-powodujac ruch wody co przypomina z leksza odcinek rzeczny!!!!!!!!!

niektorzy moga uznac ze za duzo dodatkow w wodzie w postaci roslin, glazow, korzeni-jak narazie zolwia to nie przeszkadza i moze byc!!!!!!


zdjecia zrobione dzisiaj-sorry za jakosc ale cizko zrobic lepsze bo nie ma tam miejsca zeby ujac cale terra z przodu!!!!!!!!!

pozdrawiam josetsu!!!!!!!

josetsu
28-03-2014, 08:28
kolejne foto

josetsu
28-03-2014, 08:29
kolejne-3

josetsu
28-03-2014, 08:29
czwarte:)

josetsu
28-03-2014, 08:30
ostatnie-niestetyu na zdjecia zolwiki akurat sie pochowaly w kryjowkach:( ale ogolnie chyba terra fajne co nie???

Jojek
28-03-2014, 09:18
Wygląda ok, Jak na obecną wielkość żółwi też jest ok.
Opisz wyspę, wymiary itd.
Widzę kamienie wystające z wody ale czy to nie za mało?

josetsu
28-03-2014, 13:03
wyspa to pewnogo rodzaju taras z kamieni! kamien wystajacy nad powierzchnie to plaski kamien o poierzchni 15cm na 15cm:) oprocz kamienia jest tam drewnany korzen-kloda o powierzchni 25 na 15cm!! jak poziom wody troszke opadnie wychodza pozostale kamienie!!-jak narazie moim podopiecznym to odpowiada!!!!

acha co to mieszkancow to pominalem waznych obywateli panstwa "zolwioland"
mianowice raczki kubanskie (lub amerykanskie-wybaczcie zapomnialem nazwy)- doskonaly pokarm dla zolwi oraz slimaki ampularie!!!!!

chce wrzucic kilka zatoczkow ale co smieszne nie moge ich narazie nigdzie dostac:) jak zawwze byla u mnie plaga tal teraz ja nie mam i moi znajomi tez:)

poziom wody-30cm odleglosc wyspy od neonu i zarowki 22cm:)

Theraphos
28-03-2014, 13:19
Fajne podoba mi sie ale te pyszczaki tam nie pasują:/ A akwa masz nawet fajne:D widze że docelowo bedziesz chciał zostawic pare wiec życze udanego rozrodu:P

krist
28-03-2014, 13:22
ampularir są też bardzo ładne tylko strasznie brudzą wodę.... (mętnieje.. wraz z odchodami wydalają bakterie, przez które tak się dzieje) jednaampularia to tak jak 3 duże ryby... ogólnie OK ! ładny wystrój akwa!

marioh
28-03-2014, 15:54
Mnie tez sie podoba,chociaz filtracja juz niedlugo bedzie nie wystarczajaca.Roslinki pomagaja w niej,ale co z tego jak masz w akwarium 5 zolwikow,ktore ciagle beda z nimi skutecznie walczyly.Kryjowki i wyspa z kamieni sa swietne przedewszystkim dla rybek w czasie ucieczki i ze wzgledu na swoj wyglad.Ja osobiscie bardziej preferuje i polecam wyspe podwieszana,ktora moze byc duzo wieksza gabarytowo,nie wplywajac przy tym na powierzchnie "plywalna" i zawsze mozna ja szybko zdemontowac/wyjac z akwterarium w czasie sprzatania.Nie nalezy natomiast rezygnowac z kamieni,lecz mozna je troche wtedy ograniczyc dolewajac przy tym wiecej wody co wplynie korzystnie na calosc znajdujacej sie tam populacji.

josetsu
29-03-2014, 04:32
spokojnie, znam sie na tym i na tych yspach ale narazie nie ma po co modyfikowac! w akwarystyce siedze juz 10 rok i na filtracji sie znam ie wierz mi ze woda bedzie czysta:)
wyspa narazie pozostanie taka jaka jest pozniej bedzie podwieszana, a na sam koniec albo bedzie nowe terra albo wykombinuje wyspe juz piaskowa do skladania jajek:) oj mam ostry plan rozmnozenia ale do tego jezcze trzeba kilka lat az zolwie dorosna:)

marioh
29-03-2014, 05:34
Fajne perspektywy,a zwlaszcza to wieksze akwa :)

AdamEx
29-03-2014, 11:39
Masz więcej zdjęć samych gadów, bo też mam ostrogrzbietego ale jakiś konkretnych fotek gatunku nie widziałem ?? A to moje -----> www.ostrogrzbiety.prv.pl

josetsu
29-03-2014, 12:26
http://markmlucas.com/Turtlegallery.htm tutaj masz pelno zdjec zolwi:) ja swoje sfotografuje to na bank wrzuce! cos z moich zolwie powinno byc juz w dziale zdjceia poszukaj sa na bank!!!!!!!

phenix
30-03-2014, 12:56
mozesz mi powiedziec co ile bedziesz wymienial wode, przy tej ilości żółwi. ja nie choduje wodnych ale pytam z czystej ciekawości.
jeszcze jedno a odchody, chyba ich nie wybierasz?
podoba mi się ta chodowla karmowa hahha

pozdrawiam

Clip
30-03-2014, 13:01
Akwarium mi sie bardzo podoba!!

josetsu
30-03-2014, 13:21
nie wiem co ile bede zmienial wode:) jeszce nie zmienialem a juz tak stoi ponad miesiac i woda jest krystaliczna:) odchodow nie wybieram:) raz na dwa tygodnie biore wezyk i sciagam jakies takie resztki z dna:) ale woda czysciutka i nie smierdzi-jak cos bedzie nie tak to w momencie bede podmienial!!!!!!!
a karmowka sobie plywa i sie mnozy:)

poszukuje samca ostrogrzbietego do 12cm skorupy!!!!

42d3e78f26a4b20d412==