PDA

Zobacz pełną wersję : JAK PRZYKLEIĆ TAPETĘ ???



leepa
01-04-2014, 10:05
mam pierwszy raz takie coś i nie wiem jak to przykleić to jest samoprzylepne czy co?

Aleksander
01-04-2014, 10:30
Chodzi Ci o fototapetę? No więc nasza fototapata do terrariów nie była samoprzylepna. Przyklejaliśmy ją na taśmę obustronną po zewnętrznej stronie szyb:)

Pozdrawiam
Natalia

Jojek
01-04-2014, 10:38
Najtaniej to przyłożyć od zewnątrz do szyby i taśmą samoprzylepną przyłapać naokoło.

Najładniej to prawie to samo tyle że pomiędzy tapetę a tył akwarium stosuje się klej do tego typu teł. Kładzie się akwarium na boku tak aby oklejana powierzchnia była ułożona płasko i skierowana do góry. Przycina się tło do wymiarów akwarium albo troszeczkę mniej. Na środek szyby wylewa się przezroczysty klej. Klej jest rzadki i wolno zasychający. Na to przykłada się tapetę i specjalną łopatką (dostaje się wraz z klejem) dociska i rozprowadza klej w kierunku krawędzi akwarium. To co wyleci wyciera się szmatką i zabezpiecza brzegi tła taśmą klejącą (aby nie odeszło bo klej schnie bardzo powoli).

Wszystko po to aby między tłem a szybą nie było powietrza. Dzięki temu tło obserwowane przez szybę ma żywsze kolory, woda nie zacieka między tło a akwarium i jest fajnie.

leepa
01-04-2014, 11:12
dzięki :]

leepa
01-04-2014, 11:17
no tak...ale ja nie moge sobie tak akwa przewrócić bo mam jedną ścianę wypukłą a poza tym w środku mam przyklejony na silikona kamień :] kurcze no.... a ile taki klej mniej więcej kosztuje ?

Jojek
01-04-2014, 12:37
nie szukałem wiele, więc nie wiem czy to jest najtańsza oferta ale wychodzi mi że 19 zł
http://www.akwazoo.com.pl/product_info.php?cPath=1_8_9&products_id=13481

AdamEx
01-04-2014, 14:06
Ja u siebie przykleiłem zwykłym lepcem przeźroczystym, z jednej i z drugiej strony akwa. Za tło dałem ok 5 zł i jak by mi było kupic jeszcze klej za 19 to bym podziękował, po co sobie utrudniać życie...

leepa
02-04-2014, 06:20
myślę że warto poświęcić tyle pieniędzy, no ale jak kto woli, mi sie nie chce już z tym klejem bawić to narazie wezmę na zwykłą taśmę przyłapie :P ale za jakiś czas może wezmę kupie ten klej... może jak będę mieć większe akwa...

42d3e78f26a4b20d412==