PDA

Zobacz pełną wersję : Karmienie



leepa
04-04-2014, 13:23
Mam młodego hieroglifa i nie wiem dokładnie ile powinien jeść żeby go nie przykamić, w każdej książce to pisze np. tyle ile zje w 19 minut, ale to sie tak nie da bo ja mu moge dać żarcie a on mi podpłynie za 9,5 minuty, albo se weźmie coś zje i za 15 minut znowy kawałek... ile trzeba w końcu trzeba tego żarcie tak objętościowo ?

krist
04-04-2014, 14:26
Tego nie wie nikt... na forum zdania są bardzo podzielone a czas ogólnie przyjmuje się 5-10 min. A tak objętościowo to porównaj wielkość żarcia do wielkości gadziny i pomyśl jakich rozmiarów ma żołądek..... wychodzi na to że nie aż tak dużo pokarmu mu potrzeba... dodatkowo wrzuć do akwa roślinki wodne np. moczarke lub rzęsę wodną, jak będzie naprawdę głodny to sobie będzie podjadać..

leepa
05-04-2014, 02:37
on cały czas zżera te roślinki :] już mi nic nie zostało a teraz delektuje się korzeniami :] a ma ktoś może jakiś rysunek żeby był na nim żołądek pokazany? a ile razy dziennie go karmić? chyba raz wystarczy?

krist
05-04-2014, 04:02
roślinność może żreć cały czas nie zaszkodzi mu, (zielenina nie tuczy..) do 6-8 mcy karmimy raz dziennie, po tym okresie co drugi dzień a po roku bądz dłuższym czasie możemy spokojnie karmić co trzeci dzień. A to że jest ciągle głodny to normalne,(potrafią jeść,jeść i jeszcze raz jeść..) nienormalny jest stan kiedy przestanie się uganiać za żarciem....

fedorek
05-04-2014, 09:01
mam hieroglifa (juz 11 cm.) mial 5cm, daje mu tyle aby w ciagu 3-5 min. zjadl, daje mu raz na dwa dni z malym troche czesciej. wposc mu kilka rybek (gubiki, mieczyki) jak zglodnieje a ciebie nie bedzie zapoluje na rybke... zapewne ty nie bedziesz widzial(a) ja je zjada ale beda sukcesywnie zkiac....

leepa
05-04-2014, 11:07
rybki będe mu dawać jak troche podrośnie nie chce żeby zwierzęta były stopniowo rozszarpywane, to raczej nie jest miłe...narazie jak zgłodnieje niech zadawala się roślinkami.

piotr
07-04-2014, 01:47
Spróbuj mrożone stynki, małemu trzeba kroić.

P.

marix
07-04-2014, 05:13
zywe larwy komara beda znakomite do uganiania sie i jedzenia.

leepa
08-04-2014, 07:33
kupiłam mu ochotkę tylko że... wczoraj te robaczki się troche ruszały, ale dzisiaj jak je wyjęłam to nie, co one zdechły? czy to normalne? w lodówce je trzymam

leepa
08-04-2014, 07:35
mój żółw ma dostęp 24 h do moczarki ale on ją prawie cały czas je, albo często tylko urywa listki i zostawia i jest śmietnik :P no ale czy on może tak cały czas jeść? niby to nie jest tuczące ale przecież co za dużo to nie zdrowo, zwłaszcza że on ma miękką skorupkę i chyba był troche przekarmiany w zoologiku

fedorek
08-04-2014, 09:18
roslin moze jesc ile mu sie tylko podba to mu nie zaszkodzi...

leepa
09-04-2014, 06:23
no i sobie sama odpowiedzałam :] wpadły w letarg :] a właściwie one mi odpowiedziały jak się obudziły i zaczęły ruszać, tylko się wtedy bałam bo nawet jak się woda troche ogrzała to się nie ruszały no ale widocznie potrzebowaył więcej czasu :) a z mojego żółwia się bardzo cieszę bo już się mnie nei boi, a przecież jest u mnie dopiero kilka dni, jak go karmiłam przed chwilą to naet na ląd wyszedł za robakami i na lądzie zjadł :) a robaczki trzymałam w małej pincetce kosmetycznej :] a jak jakiś robak się utopił i żółw go nie widział to musiałam wyłowić i podać mu to na początku latał i chciał moją ręke ugryźć :]

madzik1
13-04-2014, 12:43
Tego nikt Ci w proporcjach nie poda, ale gdy żółw wygląda na nie zbyt głodnego, to już należy przerwać karmienie. A z resztą sam/a musisz wiedzieć kiedy przerwać ucztę.

leepa
14-04-2014, 06:53
hm... no cóż najwyżej nabawi się anemii :P

42d3e78f26a4b20d412==