PDA

Zobacz pełną wersję : praca w toku



phenix
04-04-2014, 14:38
przedstwiam moje nowe terarium dla żółwia greckiego. terrarium jak widac nie jest jeszce skończone, musz podłaczyć elektronike i wstawic przednią szybe. myśle ze za tdzien gora dwa żółw zmieni mieszkanko.
terrarium ma wymary 130 dl, 85 szer i 60 wys, na zdjęciu po prawej stronie widac półke która będzie spoełniać wyse ciepla, bedzie do niej prowadzic droga o nachyleniu okolo 30st. zdecydowalem sie na polke gdyz moj zolw ciagle wazi na domek. polka ma wymiary 40 na 40 cm. dodatkowo jedna wyspa bedi jeszca na parterze.
sciany wylozone sa kwarcytem kolorowym przyklejone na silikon a szczeliny wypelnione barwionym klejem atlasowym, nakladalem go tak aby zlikwidowac wszelkie ostrosci. te brazow plamy to modelowany stryropian posmarowany atlasem i obsypany piaskiem
mysle ze prezentuje sie niezle, efekt koncowy bedzie jeszce lepszy


podrawiam czekam na komentarze

phenix
04-04-2014, 14:41
na zdjeciu numer dwa widac zblizenie polki i sciany, a kurat prowadzilem testy temperatury, jak widac za ogrzewanie bedzie robil promiennik 100w na wysokosci 20 cm od podloza ogrzal je do 45 st a wiec musze je podniesc mysle ze na wysokosc 25 cm powinno byc ok. co o tym myslicie

pozdrawiam

maggie
04-04-2014, 15:13
wooow dla mnie super

adas_0
05-04-2014, 08:46
Odlotowe twój żolwik bełdziem niał Full wypas:D

JoShi
07-04-2014, 06:53
> jak widac za ogrzewanie bedzie
> robil promiennik 100w na wysokosci 20 cm od podloza ogrzal je
> do 45 st a wiec musze je podniesc mysle ze na wysokosc 25 cm
> powinno byc ok. co o tym myslicie

A nie lepiej zmniejszyc do 75W ?

phenix
07-04-2014, 13:19
wrazie czego podlacze do sciemniacza, ale chce zeby en chodzil na pelnej mocy. po za tym na stepny jest 50 w a on nie nagrzewa tak dobrze, jezeli bedzie za goraco to albo podniose albo podlacze do sciemniacza i w ten sposob bede regolowal moc


pozdrawiam

JoShi
07-04-2014, 13:30
Przy terrarium zamknietym nie wiele bedziesz mogl regulowac. Moze sie okazac za goroca w calym terra. Szczegolnie latem i zima jesli grzeja u Ciebie na maksa. Ja w podobnym terrarium mialam 60W + 15W czerwone 24 h/dobe.

phenix
07-04-2014, 14:04
pokoj w ktorym trzymam terraium aktualnie jst temperwtura 18 stopni. w suficie terrarium jest otwor w ktorym miala znajdowac sie szyba dla latwiejszej obslugi terrarium o wymiarach 30 szer i 70 dl+ na bocznej scianie wentylacja 60dl 15 szer na suficie 90 dl 15 szer

phenix
07-04-2014, 14:07
dodatkowo jeszcze dodam ze w terrarium w ktorym trzymam weza wymiary to 70 dl 40 szer 50 wys mam zainstalowany promiennik 50 watow i temperatura teraz to 28 stopni przy reguacji sciemniaczem. promiennik ma to do siebie ze nie daje swiatla i energia rozprasza sie bardzie skupionym strumieniem. zarowa grzeje w dol i na boki, a promiennik kieruje cieplo w dol

JoShi
07-04-2014, 14:14
Zalezy jaka zarowka. U mnie w lato (jak jeszcze mieszkalam w bloku) szyby byly na stale uchylone bo bylo za cieplo. i jeszcze musialam uruchomic mechaniczna wentylacje.

JoShi
07-04-2014, 14:15
> promiennik ma to do siebie ze nie daje swiatla i
> energia rozprasza sie bardzie skupionym strumieniem. zarowa
> grzeje w dol i na boki, a promiennik kieruje cieplo w dol
Wiesz, jako fizyk nie do konca moge sie z Toba zgodzic. tym bardziej, ze 100W promiennik to duzo wiecej ciepla niz 100W zarowka. Naprawde przemysl to jeszcze.

phenix
07-04-2014, 14:18
rozumiem ze sugerujesz mi nie zaslaniac tej przestrzeni przeznaczonej na szybe w suficie. na wyspie "pieto" planowalem uzadzic wyspe ciepla, jednak jest inne pytanie czy podejscie nie bedzie z strome ma nachylenie jakies 30 stopni tak okolo. pietro ma wysokosc 25 cm i prowdzi do niego podest o dlugoci 50 cm. zastanawiam sie czy nie podniesc podejscia u podstwy o jakies 3 cm wtedy znacznie zmniejszy to nachylenie

phenix
07-04-2014, 14:23
a powiedz mi czy nie stanie sie nic z plyta jezeli promiennik nagrzewa sie do 300 sta odlelosc od plyty wynosi 2-3 cm nie nastapi jakis samozaplon
jeszce przedemna kilka dni testow temperatury bede cie informowal o rezultatach
a co z wentylacja

JoShi
07-04-2014, 14:25
> a powiedz mi czy nie stanie sie nic z plyta jezeli promiennik
> nagrzewa sie do 300 sta odlelosc od plyty wynosi 2-3 cm nie
> nastapi jakis samozaplon
> jeszce przedemna kilka dni testow temperatury bede cie
> informowal o rezultatach
A jaka to plyta ? Bo jakos wydaje mi sie za blisko. Boje, sie, ze przy tej temperaturze to nawet jak sie nie zapali to moze sie cos zlego z niej wydzielac.

phenix
07-04-2014, 14:28
osb
ale taka tempertaura jest na powierzchni samego proemiennika. szyba nad promiennkime 50 w nie nagrzewa sie bardzo dodatkowo jest zainstalowana w donicce i ona tez nie osiaga duzej temperatury a to dlatego ze promiennik nagrzewa sie w czesci glownej a na gwincie.
mam pytanie odbiegajace od tematu, zawsze myslalem ze joshi to mezczyzna,zjzalem dzisiaj w twoje dane, czy ten nick cos oznacza

JoShi
07-04-2014, 14:29
> rozumiem ze sugerujesz mi nie zaslaniac tej przestrzeni
> przeznaczonej na szybe w suficie.

Albo zostawic sobie za suwe z mozliwoscia regulacji stopnia przesloniecia.

> na wyspie "pieto" planowalem
> uzadzic wyspe ciepla, jednak jest inne pytanie czy podejscie
> nie bedzie z strome ma nachylenie jakies 30 stopni tak okolo.

Wszystko zalezy od tego po czym zolw tak naprawde bedzie wchodzil. moje mialy wlasnie podejscie o podobnym nachyleniu. Taki trap sbity z patykow zebrowanych podluznie. Jednym slowem mialy sie za co czepnac pazurkami i smigaly ostro. Czasem tylko jak samica stanela na szczycie i se zastanawiala a samiec koniecznie chcial zejsc to wysylal ja na dol w trybie slizgowym ;) A poniewaz trap mial barierke (ze wzgledu na to ze zolwi bylo kilka) to nie dzialo sie nic zlego ;)

phenix
07-04-2014, 14:30
acha podczas pomiaru przy promeinniku zamieszczonym na wysokosci 20 cm, zainstalowny termometr w rogu odlegslosc 25 cm wskazywal temperature 19 st i byl zainstaloway wyzej niz podstawa promiennika

JoShi
07-04-2014, 14:36
> mam pytanie odbiegajace od tematu, zawsze myslalem ze joshi to
> mezczyzna,zjzalem dzisiaj w twoje dane, czy ten nick cos
> oznacza
To mialy byc lekko wystylizowane na japonskie przmienie moje inicjaly JS A scislej mowias Jo Si. Dopiero niedawnio dowiedzialam sie, ze byl jakis chlopiec w jakiejs japonskiej bajce, ktory mial tak na imie. No ale trudno. Zreszta po zmianie nazwiska powinnam sie przerobic na JoShiMa. Moze by bylo bardziej zensko ;) Ale za to na forumach budowlanych jestem traktowana bardziej serio (dopoki sie nie wyda, ze jestem kobieta ;) )

A jesli chodzi o ten promiennik szybe i doniczke to chyba nie zrozumialam co chciales mi powiedziec :(

JoShi
07-04-2014, 14:39
> acha podczas pomiaru przy promeinniku zamieszczonym na
> wysokosci 20 cm, zainstalowny termometr w rogu odlegslosc 25 cm
> wskazywal temperature 19 st i byl zainstaloway wyzej niz
> podstawa promiennika
Czy pomiar byl wykonany w sytuacji kiedy warunki sie ustalily ? to znaczy kilka dni terrarium dzialalo w pelnym 24 godzinnymn trybie ? Tylko takie pomiary maja jakis sens. Musisz wiedziec jak bardzo terrarium sie nagrzewa, jak bardzo i jak szybko stygnie. Jesli slabo stygnie to na drugi dzien nagrzeje suie jeszcz bardziej... Poza tym musisz sprawdzic jaka wilgotnosc sie utzrymuje. Jesli bedzie za sucho bedziesz musial zmniejszyc wentylacje. Jesli zmniejszysz wentylacje byc moze bedziesz musial zmniejszyc ogrzewanie. Do tego potrzebny jest konkretny rozruch terrarium i to najlepiej z podlozem, zalozonymi szybami itp.

phenix
07-04-2014, 14:40
masz racje wyjasnie to na rysunku

phenix
07-04-2014, 14:44
kurcze nastraszylas mnie.

JoShi
07-04-2014, 14:46
Czym cie nastraszylam ? Taki test to dla mnie normalna sprawa. Trzeba zrobic nim sie zwierzaka wpusci...

phenix
07-04-2014, 14:46
mas racje co do cyklu pomiaru, mam zamiar poswiecic weeknd na pomiary zobaczymy jak wyjdzie.
domyslam sie ze pojawia sie jkaies problemy, zawsze tak jest niestety

JoShi
07-04-2014, 14:48
Lepiej niech sie pojawia zanim wprowadzisz zwierzaka. Zawsze masz jeszcze mozliwosc cos zmienic.

phenix
07-04-2014, 14:49
nie nastraszylas mnie testem zabrzmialo. chce zeby bylo jasne nie wpuszca zolwia do terrarium dopoki nie bede mial penwosci ze wszystko jest ok

mozesz mi jeszce odpowiedziec, doradzic w sprwie podejscia na pietro, orientujesz sie moze jaki jest graniczny kont nachylenia dla żółwia.

phenix
07-04-2014, 14:52
kobieta fizyk, rozumiem ze z wyksztalcenia, prowadzisz zajecia czy zajmujesz sie czyms innym. swoja droga to masz duzo racji ]w sprwie forum budowlanego, zaden mezczyzna nie lubi jak mu kobieta doradza w tych w kwestiach

z kad maz tak duza wiedze o promiennikach

JoShi
07-04-2014, 14:53
phenix napisał(a):
> mozesz mi jeszce odpowiedziec, doradzic w sprwie podejscia na
> pietro, orientujesz sie moze jaki jest graniczny kont
> nachylenia dla żółwia.
Kurcze no nie wiem. Tak jak mowilam. Wszystko zalezy od szorstkosci podloza. Klopotow jednak doszukiwalabym sie wewntualnie przy zejsciu a nie przy wejsciu. Z wejsciem zolw sobie poradzi. Ale jak bedzie za stromo to nie zejdzie. Lek przestrzeni.

phenix
07-04-2014, 14:54
wlasnie tego samego sie obawiam na wejsci znajduja sie plaskie kamienie plus dwie warstwy zywicy epoksydowej z dribnym zwirkiem akwariowym.
moze jakies schodki lub ograniczniki poprzeczne

JoShi
07-04-2014, 14:56
Tej pochylni to jak rozumiem jeszcze nie ma ? Musisz wiedziec jeszcze o jednej rzeczy. Jesli wstawisz taka pochylnie to zolw bedzie sie pod nia wciskal. W kazdym razie moje sie wciskaly. Poniewaz w tym czasie rowniez rozly to u jednej (wyjatkowo waleczna byla w przepychankach o te miejscowke) zaczelam zauwazac degormacje pancerza polegajaca na dopasowaniu sie do przestrzeni pod pochylnia. Musialam tak zabezpieczyc to miejsce, aby zolw nie mogl sie wciskac w sam kacik. Na szczecie zolw rosl dalej i sie wyprostowal.

phenix
07-04-2014, 14:56
kobieta fizyk, to barzdo ciekawe rozumiem ze z wyksztalcenia. prowadzisz jkaies zajecia czy zajmujesz sie czyms innym
masz racje z forum budowlanym, zadenfacet nie lubi jak mu kobieta doradza w dziedzinie budownictwa

JoShi
07-04-2014, 14:58
> wlasnie tego samego sie obawiam na wejsci znajduja sie plaskie
> kamienie plus dwie warstwy zywicy epoksydowej z dribnym
> zwirkiem akwariowym.
> moze jakies schodki lub ograniczniki poprzeczne
A moze plaskie kamienie ale nie na skos tylko na plasko, zeby cos w rodzaju plaskich i niestromych schodkow sie zrobilo ?

phenix
07-04-2014, 14:58
pochylnia jest juz zrobina w polowie, tzn jedna warstwa zywicy i zwirku plus kamienie i jest ciezka, jak dojdzie druga warstwa zywicy to bedzie rdzo ciezka, wiem ze zowie sa silne. pomylse wiec na obudowniu jej i stowrzeniu katow prostych

JoShi
07-04-2014, 14:59
> kobieta fizyk, to barzdo ciekawe rozumiem ze z wyksztalcenia.
> prowadzisz jkaies zajecia czy zajmujesz sie czyms innym
Chwilowo poswiecam sie pracy badawczej. Prowadzilam zajecia ze studentami, ale teraz musze sie sprezac i nie moge sie rozpraszac a praca dydaktyczna bardzo mi duzo czasu zabierala.

phenix
07-04-2014, 15:00
moze zrobie zdjecia to wiele wyjasni ale to dopiero w sobote

phenix
07-04-2014, 15:02
co jest tematem pracy ja tez zajmuje sie pisaniem pracy

JoShi
07-04-2014, 15:08
phenix napisał(a):

> co jest tematem pracy ja tez zajmuje sie pisaniem pracy
A z czego ?
Ja zajmuje sie badaniem przeplywu pradu w strukturach polprzewodnikowych z duza koncentracja elektronow. Scislej mowiac o pewnych niuansach tego pradu.

phenix
08-04-2014, 00:10
zapytalm bo jestes pracownikiem i domyslilem sie ze temat bedzie jakis skomplikowany. ja jako student zajmue sie wplywem kompostu z odpadow komunalnych na zawartosc niektorych metali ciezkich

Jojek
08-04-2014, 02:29
Nie podoba mi się to. Miałem przez jakiś czas podobnie i szyba pękła. za bardzo się nagrzała punktowo. Czy oprawkę promiennika możesz trzymać swobodnie w ręku? jeśli nie to znaczy że jednak mocno się nagrzewa. Może lepiej by było donicę zawiesić nad terrarium nad większym otworem w szkle? Wtedy nagrzane powietrze unoszące się do góry nie kotłowało by się w donicy tylko by ją opływało i ulatywało. Jednocześnie stworzyło by to rodzaj grawitacyjnej wentylacji. (patrz załącznik)

42d3e78f26a4b20d412==