PDA

Zobacz pełną wersję : Cupra flavomarginata



terapena
10-04-2014, 08:45
Witam .

Być może mam trochę szczęścia,a może to efekt wielu lat "przygody z żółwiami",w każdym razie po Terrapenach ( carolina triunguis i carolina carolina)
udało mi się rozmnożyć Cuory flavomarginaty.22.05.b.r.po 73 dniach inkubacji wyszła z jaja mała Cuorka.To chyba pierwsza w Polsce "flavomarginata" urodzona w niewoli.
Wcześniej zdarzyły się odchowy Cuor amboinensis.Między innymi dokonał tego znakomity żółwiarz Grzegorz Rafałowski,który ma na koncie kilka rozmnoiżonych gatunków żólwi.Ciekaw jestem,co Wam,Szanowmi H odowcy udało się rozmnożyć?

Pozdrawiam.

Aleksander Wysoczański.

aleksandra
10-04-2014, 12:50
Witaj,
własnie przeczytałam Twój post, byłam taka szcześliwa dzisiejszym kluciem moich stepówek ,ze nie spojrzalam na inne wiadomosci.
Gratuluje szczerze,, Mnie jak do tej pory udało sie z stepowymi.Mam natomiast znakomitą kinixys belliane b. która nosi jaja co rok,niestety nie mam samca.
pozdrawiam
Ola

elegans
10-04-2014, 13:20
Witam!
Gratulacje!!! Mmm... Cuora flavomarginata to rzeczywiście piękne żółwie. Aleksandro... szczerzę gratuluję. Czy ze wszystkich jaj wykluły się młode?
Mam pytanie do Terapeny: choduje Pan żółwie egipskie?
Aktualnie, tzn. od 2 tygodni inkubuję miot jaj stepowców (dokładnie 2 jajka)- banderole są, więc wszystko na dobrej drodze. Do tej pory dochowałem się 6 małych stepusiów.

Poszukuję żółwie egipskie (0.2)

Pozdrawiam!!!
P.S.Jeszcze raz gratuluję

42d3e78f26a4b20d412==