PDA

Zobacz pełną wersję : Krzywica vs przejedzenie



Zawór
11-04-2014, 01:17
W dwóch górnych tarczkach mojemu maleństwu zrobiło się wgłębienie lub wybrzuszenie boków tarczek - to zależy jak na to patrzeć (jest już kilka mieś, wcześniej jak go kupowałem nie miał). Świetlówkę ma, żarówka 45W (jedynie narazie nie mam higrometru ale zraszam 2x na dzień), podaję sepię no i teraz jedzie cały czas na zielenince (w zimie była cykoria i kiełki - z dużą przewagą cykorii) i suchy pokarm (Turtle Special - vitakraft) ale tylko jako dodatek gdy chciał sobie coś podjeść wieczorkiem. Niestety jest przekarmiony, ale staram się już podawać w rozsądnych ilościach. Wcześniej raz na tydz dostawał z 2 kropelki witamin (w zimie). Czego to może być brak, bo nie jest to chyba normalne... Czy to mogą być początki krzywicy czy za dużo jje...

Zawór
11-04-2014, 01:18
I jeszcze jedno zdjęcie.

JoShi
11-04-2014, 08:10
Moze nie chodzi tyle o przekarmianie w sensie ilosci jedzenia co moze raczej w sensie kalorycznosci. Piszesz, ze masz swietlowke. Jak dlugo ja masz i jaka to swietlowka ?

Zawór
12-04-2014, 02:07
Świetlówkę mam około 6 miesięcy - repti glo 8.0 15W. Czy to wgłębienie może być przez niewłaściwe karmienie wcześniej? (w zoologiku) - mam żółwia od października. Bo wiem że tam dostawał tylko tego vitakrafta :( i nawet świetlówki nie było. Bo te tarczki naprawdę mnie martwią..

krist
12-04-2014, 06:19
na zdjęciach widać że gadzina była nieregularnie karmiona (chodzi mi też o kaloryczność..) szybkie przyrosty i przejścia po krzywicy....widać że od pewnego czasu ma się znacznie lepiej i przyrosty są bardziej równomierne

Zawór
12-04-2014, 06:53
Dzięki wielkie za pomoc :) naprawdę uspokoiła mnie troszkę Twoja odpowiedź i podbudowała :)

Joanna J.
17-04-2014, 02:42
Zgadzam się z przedmówcą. Zółw ma wolny metabolizm i dopiero teraz poprzednie zaniedbania wychodzą. Spróbój karmić go poprawnie plus właściwe witaminki i raz w tygodniu nie podawaj mu nieczego świerzego a np. jakieś sianko z traw. Jeżeli nie będzie chciał tego jeść to żaden problem, jednodniowa głodówka mu nie zaszkodzi a jeżeli będzie jadł to jak wiadomo takie jedzenie to mu tylko służyć będzie. Powodzenia i pisz dalej co z Twoją Morlinką

42d3e78f26a4b20d412==