PDA

Zobacz pełną wersję : moje żółwie powoli rosną. Co mam robić???



madzik
11-04-2014, 11:35
Mam już 4 lata żółwia i ma 10,5 cm długości karapaksu. Dlaczego tak się dzieje?Co mam ro bić?Bardzo proszę o porady.


Pozdrawiam.

kajolka
11-04-2014, 11:42
a czym go karmisz? jak duże ma terrarium? pozatym o jakiego zółwia chodzi :D bez tego nikt Ci nic nie poradzi,a w profilu nie masz...

madzik
11-04-2014, 12:00
Karmię je:Biorept W i Raffy P.Dostają także owoce, Warzywa i inne żywe owady i robaki, czyli to co żółw powinien jeść.Jest to żółw czerwonolicy. Być może mają zbyt małe akwaterrarium?

MaueR
11-04-2014, 13:20
Warzywa i inne żywe owady....... hmmmmm......... moze ma zaniska temp??

Stein
11-04-2014, 15:45
świetlowka uvb jest ? swoja droga z owocami itp . nie przesadzaj to glownie zwierzeta miesożerne

Jojek
11-04-2014, 15:51
Temat raczej nadaje się do działu żółwie, więc przenoszę.
To że zółwie rosną powoli nie jest przykrym doświadczeniem, to ich właściwość, przykre jest jak żółw rośnie za szybko bo wtedy często dochodzi do deformacji skorupy.

piotr
11-04-2014, 16:14
Jeżeli to żółw z Galapagos to rzeczywiście trochę wolno rośnie. A tak poważnie to jakich spodziewasz się odpowiedzi nie podając gatunku żółwia?

P.

Jojek
11-04-2014, 17:04
Podała w drugim poście. "Jest to żółw czerwonolicy."

kajolka
12-04-2014, 08:17
możesz im dawać jeszcze mrożoną stynke...da się ją kupić w zoologiku :D
a wymiary terra?

madzik1
13-04-2014, 11:52
Mam 2 żółwie czerwonolice. Jeden z nich, gdy podchodzę do akwarium, ucieka. Dlaczego tak jest? Byćmoże poświęcam mu zbyt mało czasu?

leepa
13-04-2014, 11:54
a jak długo go masz? bo jeżeli masz go kilka dni to po prostu się nie prszyzwyczaił no ale jeżeli nie no to hm... staraj się jak najmniej go straszyć :] niech wie że będąc obok ciebie nie grozi mu nic złego

marix
14-04-2014, 03:38
Generalnie: jeśli zółw wolno rośnie, a jest zdrowy, to trzeba się tylko cieszyć. Większość ma odwrotny problem...
Poczytaj strone Jojka o zywieniu. Karm odpowiednio do wieku gada. NIE PODAWAJ owoców. Raczej nie podawaj warzyw. Do miinimum ogranicz gotowy pokarm. Robale - ok. Podawaj w całości małe ryblki (stynki, płotki, itp.).

leepa
14-04-2014, 06:50
wypchać żółwia sterydami ;] ale trzeba troszke chyba roślin do diety wprowadzić... młode powinny jeść więcej mięcha ale roślinki tesh...

Ren
23-04-2014, 09:47
moj za szybko rosl, nie mialam takiego doswiadzcenia, wszedzie spotykalam odmienne relacje co dozywienia, pisalam do zoo we wrocku i wawie, wszedzie mowili, ze zolw to nie pies/ w tych miejscach, gdzie pytalam o porade/ i powinien jesc codziennie, bylam w wilekiej rozterce, bo nie wiedzialam, teraz daje mu stynki suszone, stynki mrozone, piersi z kurczaka, uwilebia to, watrobke czasem, bo zelazo, czasem ale rzadko wolowine czysta lub cielecine, krewetki suszone sera raffy i, sera raffy p , hodowalam kielki szpinaku, kapusty pek, czasem dawalam odrobinke w miesie salaty lodowej, nie wiem czy dobrze robie, ale daje czasem tez bialko z jajka/ czytalam, ze jajak mozna/ ale ugotowane na twardo ale oczywiscie z kury, moj lubi pomidory czsci bez pestek i skory, kukurydze z puszki, czasem kawaleczki marchweki surowej i gotowanej, ale zauwazylam, ze trgo nie trawi, raczej jako balast w lecie libil truskawki, banany oraz arbuza
mam problem ze slimakami i mleczem, nie wiem gdzie moge zdobyc nieskazony nawozami i jakimis chorobskami, moze mi poradzicie drodzy moi..a czasem tez jablko jadl. male kawaleczki on wieczni chce jesc!!

42d3e78f26a4b20d412==