PDA

Zobacz pełną wersję : mój żółw się boi.



madzik1
13-04-2014, 11:57
Mam 2 żółwie czerwonolice. Jeden z nich ucieka gdy podchodzę do akwarium. Dlaczego tak postępuje? Co powinnam zrobić?

krist
13-04-2014, 13:05
Podchodzić znacznie wolniej , i czekać,czekać,czekać aż się oswoi bardziej...

Lockdown
14-04-2014, 09:55
No i robic to znacznie częściej moze ;) Do żółwia mojego kuzyna nikt nigdy nie mial zadnego kontktu i jak sie na niego patrzy to sie obraca i chowa głowke.

Mysha792
15-04-2014, 09:10
moje żółwiki tez sie bały na początku, zawsze tak jest że jeden sie oswaja szybciej od drugiego, spędzaj znim poprostu dużo czasu, jak podajesz im pokarm to je obserwuj... Gdy masz wolny czas to ukladaj im w akwa, aby wiedziały że twoja ręka nie zrobi im krzywdy... Ale jak sie boi to go nie wyciagaj z akwa bo żal gadzinki jak sie stresuje... A jak napisałam o tym układaniu w akwa to raz na tydzien to rub, ale z daleka ręka od nieego ;) POZDRAWIAM!

kajolka
15-04-2014, 09:12
cóż,mój młody żółwi dżentelmen też się boi,a przy wymianie wody nawet gryzie..(już dwa razy zostałam naznaczona :P),natomiast samiczka w jakiś sposób się 'oswoiła'(tzn. nie gryzie,nie boi się,i bardziej kojarzy mnie z jedzeniem niż z zagrożeniem :D)

Ren
23-04-2014, 09:37
jak moj byl maly i musialam codziennie na wakacjach wyjezdzac na wies do zwierzyny to moj maly wieczorem tez uciekal w polochu widzac mnie, ale potem sie przyzyczail teraz wprost przeciwnie moj wielki gadzior zebrze na potege!! i wita mnie nie da mi wejsc do pokoju, chyba ze swiezo po karmieniu!
czasem tylko sie wystraszy, jak pokaze mu jakies w jego mniemaniu UFO:)

42d3e78f26a4b20d412==