PDA

Zobacz pełną wersję : OSRAM



Dragonette
11-12-2013, 12:28
Mam problem. Tak więc jestem w posiadaniu katalogu produktów firmy OSRAM, i mam zamiar wybrać coś do oświetlenia mojego terrarium. Czy ktoś z was stosował bądź stosuje z powodzeniem produkty tej firmy w swoim terra? Jesli tak, to jakie konkretnie? Jest tego nieco dużo i nie mogę się w tym połapać :( Proszę o pomoc.

PRC
11-12-2013, 12:36
Ja stosowalem swego czasu zarowke lustrzanke (taka z odblysnikiem/sreberkiem)
I ladnie grzeje...
Choc teraz uzywam glownie PILA (wydaje mi sie ze lepiej grzeje... mniejsze straty... ale to TYLKO moje zdanie) i PHILIPS PartyLine (15 dla ptaszniczkow)

Gdanszczanka
11-12-2013, 12:49
ja uzywam "concentra" chyba osram :P i sie dobrze sprawuje:)

Dragonette
11-12-2013, 12:50
hehe :) Ja zastanawiam się właśnie nad świetlówka OSRAM Natura Deluxe, którejspektrum Swiatła jest bardzo podobne do świetlówki Repti Glo 2.0, ale kiedy przeczytałam jej opis, okazało się, że jest przeznaczona do naświetlania wędlin... :P

PRC
11-12-2013, 13:01
>okazało się, że jest przeznaczona do naświetlania wędlin... :P

Przy takiej zarowce Twoj Anolisa by nie zzielenial ;-)

Dragonette
11-12-2013, 13:37
Hehe ;) W końcu kiełbasa też zwierzę ;]

Mati13
12-12-2013, 02:57
ja uzywam lustrzanke zwykłą i lustrzanke niebieską na noc i nie narzekam

DOMINOS
12-12-2013, 03:47
Żarówki zwierciadlane lub inaczej lustrzane dobrze oddają ciepło a do tego oprócz wyboru mocy masz możliwość wyboru kąta padania promieni, tzn świecenie punktowe lub bardziej rozproszone. A co do marki Piła lub Osram to jest to bez różnicy, jeśli mają taką samą moc oddają tyle samo ciepła.

Pozdrawiam Dominos

miszi
13-12-2013, 13:15
to dobra firma której żarówki dobże oświetlają i ocieplają terrarium

PRC
13-12-2013, 13:22
Nie ma raczej znaczenia firma (choc kiedys gdzies czytalem jakis "test" i najlepiej wypadla PILA - i ja tez preferuje tej firmy (SUBIEKTYWNIE)... Ale to raczej nie ma znaczenia (OBIEKTYWNIA), moze byc Osra, Pila, Philip... i co tam jeszcze jest...)

Najwazniejsze (wg mnie) by byla to "lustrzanka" (czyli taka z odblysnikiem, koncentruje energie punktowo)
Z "lustrzanek" tez sa 2 rodzaje (nie podam nazw typow celowo, bo roni producenci roznie to nazywaja)
1) Koncentruja swiatlo/energie bardziej punktowo
2) Rozpraszaja swiatlo/energie (oczywiscie w pewnym zakresie)

42d3e78f26a4b20d412==