PDA

Zobacz pełną wersję : Co mam zrobic ?



madek
21-04-2014, 06:00
mam 2 zolwie czerwonolice maja ponad 5 lat nigdy nie mialy zwirku w akwarium ostatnio chcialem im wsypac zwirek ... dosc duzy i .. bialy :D (warto zaznaczyc ze codziennie dostaja jesc BIOTEPT i co sie trafii kawalek marchewki itp, ostatnio nawet kupilem gupiki :D) a i racam do tego zwirku jak im wsypalem to zacely go jesc ... tak jakby im smakowal :| moze im sie cos stac ? Wyciagnalem mozna cos zrobic ?

fedorek
21-04-2014, 06:14
moj zolw ciagle wcina zwirek i zyje, nie martw sie potem calego wydali...

Jarek Zajączkowski
21-04-2014, 06:23
Albo go nie wydali....... Oglądałem już zbyt wiele "zatkanych" zółwi i nie tylko. Powinieneś natychmiast usunąć żwirek puki nie został zjedzony w większych ilościach.

leepa
21-04-2014, 06:56
zwykle nic się nie dzieje ale stać się może i było już wiele takich przypadków, moze jedzą go dla tego bo nigdy nie miały żwirku i wszystko co im wrzucasz kojażą z pokarmem ja mam kamienie większych rozmiarów to mój nawet jakby chciał to nie zje :] polecam kamienie nadmorskie-w miarę spore i okrągłe naprawdę polecam , sama mam z nad morza i przypominają mi wakacje... :]

marix
21-04-2014, 07:40
Skoro jadaja glownie Biorept, to pewnie czasem wola kamienie, bo smaczniejsze... Mysle, ze Biorept i marchewka tylko wtedy, gdy nie masz nic innego! Czym je zywic na co dzien? Poczytaj w postach i na stronie Jojka. Te tematy walkujemy na okraglo.

Madziula19
21-04-2014, 07:53
Nie dawaj im żwirku- tak jak pisał dr Jarek- żółw może się zatkać.. lepiej dać im kamienie :)

fedorek
21-04-2014, 10:13
moj praktycznie od urodzenia ma zwirek i od zawsze go skubal, zawsze go wydalal,

Jarek Zajączkowski
22-04-2014, 01:12
Oby nigdy nie przestały go wydalać, Wystarczy, że jeden kamyk się gdzieś zatrzyma i po wszystkim. Leczenie jest b. trudne i niebezpieczne.
LEPIEJ ZAPOBIEGAĆ NIŻ LECZYĆ.

Ren
23-04-2014, 08:55
moj zolw czesto obgryza platforme, ktora jest kupiona/tzn material do jej wykonania w sklepie akwa/ i czasem cos zje, ja staram sie usuwac, bo licze sie z niebezpieczenstwem ,ale czasem cos zjeJarek Zajączkowski napisał(a):

> Oby nigdy nie przestały go wydalać, Wystarczy, że jeden kamyk
> się gdzieś zatrzyma i po wszystkim. Leczenie jest b. trudne i
> niebezpieczne.
> LEPIEJ ZAPOBIEGAĆ NIŻ LECZYĆ.
>

deju
02-05-2014, 17:58
ja mam zwirek... po miesiacu juz go nie jedza znudzilo sie..

42d3e78f26a4b20d412==