PDA

Zobacz pełną wersję : proporcje w karmieniu hieroglifa



leepa
22-04-2014, 06:28
Wiem że już zanudzam ;P no ale chcę tak mniej więcej wiedzieć... Jeżeli mamy 7 dni tygodnia to tak proporcjonalnie ile dni dawać rośliny wodne, ile mięcho a ile owoce? :D

fedorek
22-04-2014, 06:39
roslin dawaj ile chcesz
miesa malo, ten gadzik jest bardziej roslinozerny niz czerwonoilicy (krewetka, stnie podawaj miesa ssakow,
a co do owocow to to samo jak z oslinami, tylko nie wiem jakie owoce ?? ja swoje z owocow to nic nie daje tylko roslinki - mlecz, moczarka, rzesa wodna)

fedorek
22-04-2014, 06:40
sorry za literowki (bateria w klawiaturze mi pada) :)))

leepa
22-04-2014, 11:10
hehe :] no to załóżmy 6 dni w tygodniu roślinki albo owoce (ale owoców raczej mniej bo cukier) no i 1 dzień mięsko tak chyba mniej więcej no nie?

fedorek
22-04-2014, 11:18
nie patrz tak na to
dawaj ciagle rosliny (niech plywa moczarka lub rzesa wodna)
a inne pokarmy podawaj jak mlody zolw co dwa dni
pamietaj rosliny dawaj zawsze... to mu nie zaszkodzi
mozesz mu dac stynke, krewetki, wposc slimaki swiderki, moze jakies gubki, i mozesz uzupelniac diete bioreptem ale tego osdtatniego to malo....

leepa
22-04-2014, 11:23
no tylko że żęsy nie mam z kąd wziąć bo jakoś mało tego w stawku a moczarke jak dam to on urywa listki i ich nie zjada...a żółwia karmie codziennie. kroje mu codziennie kawałek babki, mlecza i moczarkę a czasami podaję ochotkę i szuszone larwy komarów czy krewetki,ale coś mu nie idzie szarpanie tych krewetek mimo że są suszone...

fedorek
23-04-2014, 01:02
ja nie ma apetytu to cos jest nie tak !! dlugo go masz?? on przez pierwsze 5 dni w nowym miejscu moze nic nie jesc ( moja zolwica nie jadla tydzien) proponuje male akwaium chodowlane (rzesa wodna, moczarka, gubiki, swiderki)
zosraw mu moczarke na killka dni to zobaczysz ze sie przekona, moja gdzina dwa dni na nia nawet nie patrzyla a po dwoch dniach zjadla wszystko !!!!!

leepa
23-04-2014, 11:58
hehe nie o to chodzi że on nie je bo zaczął jeść od razu jak go do domu przywiozłam co mnie lekko zaskoczyło :] po prostu nie chce mu się albo ma problem z rozszarpywaniem liści moczarki ponieważ są za duże by je na raz połknął a pazurkami nie może złapać i ich rozerwać... dlatego mu rozcinam na kawałki :P rzęsy wodnej za bardzo nie mam z kąd wziąć, gupiki... no cóż lepiej jak trochę podrośnie żeby się nie męczyłya ślimaczki to nie wiem wogóle czy moża to kupić u mnie w zoologiku... może taaak.. bo wiem że ampularie napewno ale te mniejsze... są ale czy na sprzedaż to nie wiem może za darmo dadzą ;P planuję założyć sobie hodowlę zatoczków

Mysha792
24-04-2014, 08:19
Moje hieroglifki jedzą wiecej mięsa, za roślinami nie przepadają, co maja zawsze w akwa pod dostatkiem...

42d3e78f26a4b20d412==