PDA

Zobacz pełną wersję : Ląd dla żółwia czerwonolicego.



madzik2
22-04-2014, 10:55
Z czego oprócz kamieni można jeszcze zrobić la żółwiowi czerwonolicemu? Kamienie bardzo rysują powierzchnię dna akwarium i są zbyt ciężkie.

leepa
22-04-2014, 11:03
ja mam ląd z dużego kamienia i przykleiłam go na silikon żeby nie rysował nic i nie przesówał się stwarzając zagrożenie dla żółwia i akwarium. Można również kamień przykleić do oddzielnej szyby i tą przykleić do dna akwa (specjalny silikon akwarystyczny-bo nie jest szkodliwy) ale trzeba pamiętać że szyba nie może mieć ostrych krawędzi !!! , można też do mniejszego akwarium wspywać kamienie i te akwarium włożyć do akwarium właściwego, można kupić specjalną rampę dla żółwia, można zrobić pułkę samemu, lub tak jak wymyślił pan jojek www.czerwonolicy.waw.pl lub dla małego żółwia może wystarczyć nawet korzeń wynurzony z wody... pomysłów może być naprawdę dużo ale pamiętaj najważniejsze jest dobro żółwia- wygląd, hm no cóż... również ważny ale pozostaw to jako drugi cel ;]

fedorek
22-04-2014, 11:13
sa w sprzedarzy sztuczne skalki plastikowe (wygladaja ka prawdziwe) sa lekkie i puste w srodku...

piotr
22-04-2014, 13:17
Półka szklana oklejona płaskimi kamykami, pod nią żółw ma kryjówkę i dodatkowe miejsce do pływania.

P.

marioh
22-04-2014, 14:03
Polka podwieszana z pleksy rowniez sie sprawdza,a nie zajmuje przestrzeni plywalnej.

Ren
23-04-2014, 08:39
ja mam polke na szynach przyklejony taki material porowaty, kupilam go w Niemczech, moze w Polsce juz jest, ale zolw mi rosnie, jest olbrzymi, w dodatku zgryzl caly podjazd:( czeka mnie tez wymiana wyspy, bo moj systematycznie podgryza stara i rozmiarowo juz niedlugo nie bedzie dostateczna dla mojego kolosa w dodatku obciaza ta wysepke, bo ciezki i niedlugo sie to pewnie zawali upps, choc trzyma sie juz od roku. mysle o pleksi,i kamieniach, ale slyszalam, ze ciezko cos przykleic, np mate przecizposlizgowa/ mam na mysli utrzymyewanie czystosci/ choc nie za ladnie to wyglada. mialam juz korzen powiedziano mi ze spreparowany, jak zolw byl maly i zrobilam malownicza wyspe z kamieniami na silikonie, ale plesnie byly i nic nie pomoglo, wiec zrezygnowalamz drewmna po wielu klopotach z odkazaniem wszystkiego, kiedys kleilam kamienie, ale zolw wyrosl z wyspy, wczesniej jeszcze mialam kamienie umocnione zwirem, z ktorego zrezygnowalam ze wzgedow kigienicznych, jak zolw byl malu. z moich doswiadzcen wynika, ze w wypadku duzego zolwia i dosc waskiego akwarium najlepsza jest polka, bo nie zabiera miejsca w basenie pozdrawiammarioh napisał(a):

> Polka podwieszana z pleksy rowniez sie sprawdza,a nie zajmuje
> przestrzeni plywalnej.

42d3e78f26a4b20d412==