PDA

Zobacz pełną wersję : Paraliż częsciowy tylnych konczyn-pomoc



vader
23-04-2014, 08:38
Hey hey. Moja kolezanka z klasy posiada żółwia czerwonolicego ktory ma 15 lat. Od trzech dni dzieje sie z nim cos nie dobrego a mianowicie nie porusza tylnymi nozkami, podczas spacerku ciągnie je za sobą , podczas pływania tagze. Ja załatwiam tą sprawe poniewaz ona nie posiada internetu. Ja znam to forum od b. dawna i sam choduje zółwie. NIewiem jak jej pomoc wiem ze na stronach i w ksiązkach jest to opisane jako paraliz i są co do tego jakies tam podane sposoby leczenia . ALe problem polega na tym ze ta żółwica moze poruszac tylnymi nozkami ale tylko wtedy gdy jej sie to dotknie. Ona była juz u weta ale on jej powiedział ze nie nza sie na żólwiach i odesłał ją do domciu. Weicie jak skutecznie w warunkach domowych oprzywrociic jej tę włladzę na nogach i od czego to mogło zaistniec, bo sam mam wątpliwosci co do prawidłowego prowadzenia akwa. Jak mozecie to pomozcie. Zgóry dzięx! Acha i jak ktos zna profesjonalnego weta od zolwi w bydzi niech tez przekaze.

Theraphos
23-04-2014, 10:13
napisz do Dr.Jarka Zajączkowskiego on powinien pomóc twojej koleżance

PS nie jestem pewien czy dr. Jarek Zajączkowski zajmuje sie żółwiami, ale cos kiedys obiło mi sie o uszy...

Jarek Zajączkowski
23-04-2014, 10:18
Potrzebne zdjęcie RTG. Jeśli to samica to mogą być jaja w j. brzusznej.
ps. zajmuję się żółwiami :-)

Theraphos
23-04-2014, 11:44
heh dobrze wiedziec :)

Wydra707
23-04-2014, 15:13
Jeden z moich żółwi (lądowy) miał kiedyś to samo. Zalegały jajka, niestety zostało to zbyt późno zauważone. Po usunięciu jajek pozostał sparaliżowany do połowy. Na szczęście, jakby nie zdawał sobie z tego sprawy, bo zachowuje się całkowicie normalnie. Niech koleżanka robi zdjęcie RTG i pędzi do dobrego weterynarza!

Pozdrawiam
Paweł Rajewski

42d3e78f26a4b20d412==