PDA

Zobacz pełną wersję : gdzie zdobyc zatoczki i swiderki?



Ren
23-04-2014, 09:10
mam pytanie, gdzie moge zdobyz zatoczki i swiderki, mam na mysli bezpieczenstwo od zanieczyszczen/ a moze one zyja tylko w czystych miejscach?/ mieszkam w miescie, nie wiem czy moge dowierzac akwarystycznym sklepom, czy sama je lapac? a chcialabym tez hodowac, ktores ze slimakow dla mojego zolwia. byc moje pytanie wyda sie infantylne, ale wynika z troski o zdrowie pupila i wole zapobiegac niz potem biegac do weterynarza z klopotem, ze zolw cos zlapal od slimakow
mam taki sam problem z pozyskaniem rzesy wodne, mozcarki/ kupic w sklepie??/ i chcialabym tez hodowac dzzownice.. czytalam info na temat hodowli, ale skad wziac zdrowe okazy? na wsi?
z ogrodu? ale gdzie teraz jest zdrowo..
czy zolw sie nie pokaleczy w srodku jak zje muszelke, bo jest ona ostra, mam na mysli przewo pokarmowy.. pozdrawiam wszystkich mieszkam w Rzeszowie, moze ktos z rzeszowa doeadzi mi bede wczieczna

Theraphos
23-04-2014, 10:08
Pokaleczyć sie nie pokaleczy, świderki kup w sklepie nie sadze żeby miały jakies paskudstwa.

A co do rzęsy wodnej to najlepiej zrobisz jak kupisz w sklepie a jeszcze lepiej od znajomego akwarysty z jego akwarium, ponieważ jak bedziesz sama łapała to napewno bedą miały pełno świnstw. Ja mojemu kupuje rzęse w sklepie i nic mu nie jest;)

Co do chodowli slimaków to chyba najlepsze bedą świderki(najszybciej sie mnoża)
Wystarczy akwarium małe (20-30L) w nim troche roslinności i za kilak dni bedziesz już miała potomstwo.
Pozdrawiam

Theraphos
23-04-2014, 10:09
zapomniałem o dżdżownicach(czy jakos tak;)
Tak jak napisałas najlepiej ze wsi lub jakiegoś lasu zdala od dróg i ludzi.

Theraphos
23-04-2014, 10:50
Nie nie znam nikogo z Rzeszowa a tym bardziej żadnego sklepu zoo, ale zaraz zapytam na forum akwarystycznym.

A co do świderków to sprawa jest bardzo prosta a mianowicie:
Zakładasz akwarium cos koło 20-40 litrów dajesz żwirek na dno
sadzisz jakiekolwiek roślinki(najlepiej te które nie maja dużych wymagań światło itp.)
Dajesz grzałke żeby temperatura była tak jak dla większości ryb akwariowych czyli 25*C.
Kupujesz jakies rybki żyworodne (najlepiej gupiki) które co tu dużo mówić dużo srają zeby nasze ślimole miały co jeść
Jeżeli dasz kilka-kilkanaście świderków to podejrzewam, że za kilka-kilkanaście dni powinnaś miec małe ślimaczki.

PS na forum akwarystycznym wszystko piszą jak walczyć ze ślimakami a ty je bedziesz hodować:D

PS2 jak już miałem wszytsko napisane to mi sie komp zwiesił:/ i musiałem wszystko pisać od nowa...

Theraphos
23-04-2014, 11:47
Poszukaj w tym wątku:
http://www.akwarystyka.com.pl/forum/viewtopic.php?t=483

Tamta wypowiedz tyczy sie pytania które zadała mi REN:

moze znasz jakies sklepy w rzeszowie, gdzie sprzedaja swiderki i jak mam urzadzic taka wylegarnie swiderkow? jakie rosliny? gole dno jakis filtr?
grzalka. temperatura wody? co im dawac do jedzenia? dzieki bardzo z odpowiedz i pozdrawiam serdecznie
REn

leepa
23-04-2014, 11:52
ehem może z tymi gupikami to lekka przesada wystarczy dawać slimakom pokarm dla rybek ale też nie koniecznie może to być sałata, jabłko...żywią się też roślinami wodnymi i glonami

Ren
24-04-2014, 01:48
dziekuje wszystkim za informacje ale mam jeszcze pytanie woda moze byz z kranu tak?
ale odstana? wsupuje wygotowany zwirek kilka swiderkow zesklepu grzalke wkjladam i filtr maly tez? a jakie rosliny?
bo moj zolw nie ma zadnych w akwa a moze moglabym odbierac od kogos w rzeszowie te slimaki jesli ludzie maja w nadmiarze??:) i walcza z nimi przyjemne z pozytecznym:) co sadzicie moze ktos z rzeszow ais eodezwie?
pozdrawiam wszystkich i dzieki za info

leepa
24-04-2014, 04:05
z forum dla żółwi napewno ci nikt nie da bo sami żółwie tym karmią :D a i akwaryści nie mają z nimi raczej problemu bo można sobie kupić piękną rybkę żywiącą się ślimakami :) no ale szukaj szukaj...

Ren
24-04-2014, 04:17
dzieki za "pocieszenie"

Theraphos
24-04-2014, 04:50
Mój brat w akwarium w szkole miał plage świderków(było ich bardzoooooo duzo) ale kupił dwie bocje i po kilku godzinach juz nie było prawie wougle:D

A co do roslinek to takie które nie mają dużych wymagan co do światla itp...

fedorek
24-04-2014, 07:35
popytaj w zoologigach... mi w zologicznym dali za darmo i sie cieszyli ze ktos to wogole chce !! he he he

Ren
24-04-2014, 08:59
dziekuje bardzo:)

42d3e78f26a4b20d412==