PDA

Zobacz pełną wersję : eheim zewn classic bez zaworow



Ren
24-04-2014, 08:53
mam tez eheim classic zewn 2213 440l/h 8W ale wciaz walcze z woda nie dosc przejrzysta na razie
nie moeg kupic podzwirowego i nie umiuen podlaczyc do kubelkowego ale nie
mialam doswuiadczenia i kupiono mi pieronsko drogi filtr bez zaworow mam kolosalne problemy z
wymiana bo mi woda ucieka z wezy podzczas podlaczania po czysczeniu wiec
wykombinowalam wlewanie do wezy i zatykanie ich az do napelnienia calego
kubelka zdalo egzamin ale musze wlewac wode z kranu i bakterie szlag trafia teraz
sie zastanawiam czy moge zostawivc czesc w filtrez tylko poplukac gabki a reszte
zostawic wody z akwarium a restz wlac swiezej bo i tak ta podmnieniona przeplywa
i sie miesza i na dodatek ten filtr musi stac nizej poziomu wody u mnie stoi na rowni
z dnem akwa ale nie moge teraz inaczej nie wiem czy sie jasno wyrazilam
i czy waz wsysajacy i zasysajacy ma byc blisko dna?
mam tez eheim wewn aquaball 2208 napisane ze 480l/h 5 W jako zbieracz mechaniczny ale czy jego wylot?czy przy powierzchni? [powinien byc na dole?
ma on zbierac z dolu grubsze zanieczyszczenia ale juz sie zagubilam:) aha nie chce nowego postu zaczynac wiec pytam bo wciaz mam watpliwosci czy taki eheim wewn moze byc calkowicie zanuzony? mam na mysli kabel czy nie jest to nibezp[ieczne?
czy tylko pod lustrem wody?
drugie pytanie grzalka mam grzalke JBL jest oznaczony min poziom wody czy moge ja cala zanurzyc z kablem wtedy moglabym ja cala schowac w wodzie poziomo, bo o pionie mowy nie ma bo jest dluga/ kwestia mocy/ i tak lewituje ukosnie:( zdania sa powdzielone w info jest min poziom wody slyszalam ze moze byc zanurzona kwestia pradu na fotach tez czesto widze zanurzone grzalki prosze o odpowiedz
dzieki pozdrawiam wszystkich
to jeszcze nie koniec postow ale na dzis dam spokoj:))

Theraphos
24-04-2014, 09:21
Napewno masz w filtrze coś takiego jak część biologiczną i część mechaniczną.
ZAleca sie czyszczenie tylko części mechaniczenj(gabki,wata) a przynajmniej zostawienie jednego wkładu biologicznego nie ruszonego.
Ja w moim fluvalu mam 3 części biologiczne i jak czyszcze filtr to zawsze zostawiam 1 częśc biologiczną nieruszoną a mechaniczne czyszcze.

Jeżeli masz problemy z wodą to możliwe że go przekarmiasz. Nie zostawiaj resztek jedzenia(ryby,kurczaka) w akwarium bo to tylko przyśpieszy brudzenie wody.Woda nigdy nie bedzie krystalicznie czysta ponieważ czerwonolice to niestety bardzo brudzące zwierzęta.
Nie musisz wymieniać całej wody wystarczy ze np. raz na tydzien wymienisz 50-60% i styknie. Ale i tak musisz co miesiąć wymienić wszystko włącznie z czyszczeniem żwiru(tak jest w moim przypadku)

Ten filtr do zanieczyszczeń mechanicznych to daj w miejscu gdzie jest najwiecej zanieczyszczen. A o co chodzi z tym wylotem to nie czaje:/

Co do grzałki to zalezy. Producenci piszą ze nie wolno zanurzać ale z doświadzczenia wiem że wiele osób tak robi...
Podejrzewam że sama grzałka jest szczelna(napewno) ale co do kabla którego producent grzałkii nie jest to nie mam pewnośći.
Możesz zanurzyć tylko że wtedy w razie zniszczenia stracisz gwarancje.
Ale firma JBL jest dość dobrą firmą wiec ja bym zaryzykował.

krist
24-04-2014, 13:28
a jaki to producent pisze że grzałki nie można zanurzać??? wszystkie są wodoszczelne i moga pracować w pionie , poziomie i skosie.... ważne jest aby zawsze część oznaczona znaczkiem była pod wodą (oznaczenie to nie dotyczy max. zanurzenia tylko minimum dokąd ma sięgać woda grzałki) producent podaje tylko max zanurzenie np. hagen jak się nie myle 1.5m, oczywiści e grzałka wytrzymuje znacznie większe głębokości tylko producenci robią sobie zapas bezpieczeństwa. Spokojnie można grzałki zanurzac całe pod wodą! a kabel jeśli nie jest mechanicznie uszkodzony (pękniety,nacięty,przetarty) spoko wytrzymuje takie warunki. I dlaczego ma stracić gwarancje jeśli zanurzy grzałke skoro ona jest przeznaczona do tego typu pracy i w takich warunkach? to tak samo jakby kupić samochód i nim nie jezdzić bo coś może się w nim popsuć a gwarancja nie obejmuje jazdy nim.....??!!!

Theraphos
24-04-2014, 13:37
chodzi o to że nie wszyscy producenci pozwalają zanurzać swoje grzałki!Kiedyś czytałem wywiad z producentem JBL którego sie pytali czy mozna zanurzać grzałki. On odpowiedział że niewolno ale i tak to wszyscy robią i nic sie nie dzieje! Jednak dodał że nie jest on producentem kabla w grzałce i nie odpowiada jężeli np. grzałka sie zepsuje z powodu kabla to oni za to nie odpowiedają co jest równoznaczne z utratą gwarancji!
Mam nadzieje że zrozumiałeś o co mi chodzi :-)

Jojek
24-04-2014, 13:48
Zawory można dokupić takie rozłączne zakładane na wąż blisko filtra. Ułatwiają odłączanie filtra i utrzymanie wody w wężach.
http://colisa.com.pl/?/s-Eheim-filts-czesc.shtml

krist
24-04-2014, 13:49
JBL ....więc nie kupowac grzałek z tej firmy tylko np. Hagen bądz Atman,wkońcu grzałka powinna być całkowicie zatapialna bo co będzie jak puszczą przyssawki ???

Theraphos
24-04-2014, 13:53
nie no nie rozdrabniajmy sie:] przyssawki przyssawkami:] Jak znajde ten artukuł to ci go wysle. A swoją droga to teraz coś mi zaświtała ta nazwa Hagen kurcze nie pamiętam co to za firma...

Jojek rozmawiałem REn i z tego co mi wiadomo to nie ma zamiaru kupowac tych rozłączek bo sa drogie(tak mówiła)

New Age Messiah
25-04-2014, 05:20
przedewszystkim woda przed wymianą powionna odstać ok 24 godzin żeby chlor odparował. Co do części biologicznej filtra, to po takim zabiegu powinno być ok. Jak pisał Theraphos nie musisz zmieniac całości wody. Ja mam pelodiscus sinensis i dosyć często podmieniam wodę. Dużo zależy też od rodzaju pokarmu o czestotliwości karmienia - lepiej w małych kawałkach raz na 2-3 dni. Wszelkie "cudowne" granulaty to najwięksi brudziciele wody. Z tego co widzę masz dosyć mocny filtr więc powinien dać radę. Wiele zależy też od cyrkulacji wody w akwarium. Pozdrawiam

Ren
25-04-2014, 11:22
dziekuje bardzo staram sie zeby cyrkulacja byla dobra, nie karmie granulatami, nic mi nie lezy na dnie zaczynam karmic, jesli ochotka i tego typu brudziciele to w misce oczywiscie w wodzie a moj zarlok wszystko o wszedzie w wodzie zje:)))
ale ta woda nie jest krystaliczna jak tu widuje na zdjeciach i zoltawa ale nie smierdzi dzieki pozdrawiam

42d3e78f26a4b20d412==