PDA

Zobacz pełną wersję : Gupiki



Ren
25-04-2014, 12:28
czy gupiki wymagaja dodania soli do wody tak przeczytalam u Jojka w linkach bezjodowej a cym je karmic? mam tylko bio-vit biorept co im jeszcze podawac jak czesto?
czy sa bardzo wrazliwe?
w sklepie powiedziano ze nie a przeczytalam kurcze teraz ze nie sa znowu takie niewrazliwe mam 12 lirow wody plus swiderki 2 samiczki jeden samczyk moczartka sie rozrasta filtr mini bez napowietrzania wiem ze w malym akwa ciezko utrzymac rownowage wiec jak bedzie ciezko to przeniose do duzego ponad 100 litrow ale naleje mniej wody temop bez grtzalki 26 st
czy sol musze dodac?
czy nie zaszkodzi ti rzesie i moczarce?

ajeszcze jedno czy woda w butelkach 5 l po wodzie min bedzie wstanie pozbyc sie chloru?
bez cyrkulacji?
napowietrzania?
odparuje?
mimo malego poza tym wlotu?
czy musi to byc zbiornik zduza powierzchnia parowania ktory tylko stoi bez zadnych wspomagaczy?
bo juz zglupialam,wiem ze nic nie wiem pozdrawiam:))

leepa
25-04-2014, 12:32
>czy gupiki wymagaja dodania soli
>czy sa bardzo wrazliwe?

każda ryba jest wymagająca zwłaszcza jeżeli chodzi o temp. ale gupiki są łatwiejsze w chodowli : pokarm płatkowany, soli nie trzeba dodawać ale jeżeli troszke sie doda to nic nie zaszkodzi

> plus swiderki 2 samiczki jeden samczyk

no wiesz? ślimaki to obojnaki !

Ren
25-04-2014, 12:46
hahah wiesz ja pisalam szybko oczywiscie sadzilam ze nie ma watpliwosci ze chodzi o gupiki a nie o slimaki:)))
pozdrawiam dzieki

Theraphos
25-04-2014, 13:09
ja nigdy nie dawałem soli do akwarium i jakos nic sie nie działo i mnożyły sie jak głupie:]Pierwszy raz słysze żeby ktoś dodawał sól do akwarium z rybami słodkowodymi... :/

Ren
25-04-2014, 13:29
ja czytalam ze one nie sa slodkowodne tylko morskie Trynidad amryka pold:)

Joanna J.
28-04-2014, 08:19
Gupiki jest bardzo łatwo hodować nawet w takich warunkach jak u Ciebie.
Co do soli - to dla tych rybek można dosalać wodę wtedy się lepiej czują ale nie ma takiej konieczności i w zwykłej "słodkiej" wodzie będą szybko i ładnie się rozmnażały.
Wodę wygodniej jest potraktować jakimś uzdatniaczem dostępnym w każdnym zoologiku. Jest to szybki bo parominutowy sposób uzdatniania wody do nie tylko do terrarium.

Ren
29-04-2014, 06:43
dziekuje Joanna J. ja przez kilka lat uzdatnialam wode uzdatniaczem Sery, ale teraz od kilku dni stosuje odstana wode jest to dla mnie wygodniejsze szczerze mowiac, bo moge wlewac bezposrednio do akwa i nie bawic sie w odmierzanie uzdatniacza, ale w syt. podbramkowych jasne ze wygodniej, teraz poprubuje bez chemii
tylko chcialabym sie doczekac potomstwa u swiderkow i gupikow:) a woda sliczna, krystaliczna, jak na razie i9 mam nadzieje, ze bedzie tak dalej:)
pozdrawiam serdecznie i dziekuje

42d3e78f26a4b20d412==