PDA

Zobacz pełną wersję : ratunku



Ren
26-04-2014, 01:20
ratunku!!!! moze juz nie spicie
dramat
moje wczoraj zaozone akwa 12litrowe/za male/? cale dzis po 12 godz
mleczna woda!! zero tlenu bo swiderki przy powierzchni, a rybki tez
przy powierzchni, sa ruchliwe jeszcze zywe, ale tak sie martwie mam
filtr may mini zwirek wyplukany z ogrodniczego dalam muszle moze to
z ich powodu?? dalam troche kostki dla zolwia ale u zolwia nic sie nie
dzialo moiwiono mi zenie potrzeba napowietrzania co mam robic
ratunku dla ryb o slmakow!!! akwa nie dojrzalo?? co moge zrobic w
tym malym akwa???
i leza platki na dnie karma dla rybek czyzby one tak narobily?
ten mleczny kolor?

Madziula19
26-04-2014, 02:14
ktoś ci wcisną po prostu kit!! ryby (np gupiki, molinezje, mieczyki itp) POTRZEBUJĄ STAŁEGO NATLENIENIA WODY!! woda wlana była zapewne prosto z kranu...WODA POWINNA BYĆ ODSTANA- czyli nalewasz do wiadra i odstawiasz na 12-24 godzinki. Robi się tak gdyż w kranówie jest duużo chloru ,który może zaszkodzić rybom i żółwiowi..woda z chlorem jest taka biaława (sprawdzić można kiedy wlejesz mocnym strumieniem wodę do szklanki)..

Ren
26-04-2014, 02:20
tak to wiem uzywam uzdatniacza sery byla uzdatniona zawsze tak robuiie teraz odstawilam i zrobie jutro jesli mam wymienic wode bez uzdatniania ale odstana to wystarczy?
bo czytalam ze taka woda powinna podlegac cyrkulacji samo odstanie nie wystarczy..
wiesz tez mis ie wydawalo ze to kit bez napowietrzenia, juz mam napowietrzenie rybki plyewaja po calym zbiorniku
ale nie widze babelkow
czy wystarczy jak tylko widze babelki z wylotu filtra?
czy to dowod ze jest natleniona?
i rybki nie sa przy powierzchni slimaki w wiekszosci tez na dnie a w nocy byly wszystkie przy powierzchni i rybki tez

aa i wczoraj woda byla krystaliczna ok 6 godzin
dopiero nad ranem zobaczylam co sie dzieje

krist
26-04-2014, 04:42
tylko że z tym mocnym strumieniem "wlewa " się powietrze i to przez zawartość w wodzie tych bąbelków powietrza daje te białe zabarwieni które po chwili znika.

Ren
26-04-2014, 05:18
krist to nie jest takie zabarwienie po strumieniu wody bz babelkami to po prostu mleczne zmetnienie ale juz wiem mam nadzieje co robic
trak dalam za duzo karmy
dziekuje pozdrawiam

42d3e78f26a4b20d412==