PDA

Zobacz pełną wersję : mó żółw to mał sadysta



przemon
26-04-2014, 05:57
mój żółwik jaszczurowaty dostał trzy gupiki próbował je atakować ale z początku mu to nieszło (jest mały 10 cm) za 3 godziny wyłapł je jednak ale rybki strasznie pokaleczył i nie zjadł ich tylko patrzył jak się męczyły dopiero pózniej okazął im trochę łaski i je pożar

Rambos
26-04-2014, 06:41
Dobre ale mój żółw czerwonolicy to miał 1 gubik i 2 mieczyki tylko że mój je gonił ich tylko czekał aż same przypłyną i je zjadł. Jedynie uganiał sie za jednym mieczykiem.

josetsu
26-04-2014, 06:49
a ja mam jakos dziwnie moje 3 ostrogrzbiety jakos wogole za rytbami nie ganiaja maja ich tam okolo 15 w tym branki, pielegnica i poyszczaki i nic nawet sie nimi nie interesuja-dopiero kiedy wposcilem okolo 3 cmdzikie karasie to moja 3 sie nimi zainteresowala! czyz to nie dziwne-teraz kiedy karasie juz "smierdza" tak amo jak ryby w akwa zolwie tez sie nimi nie interesuja!!!

fedorek
26-04-2014, 08:58
moj hieroglifek mial cos kolo 18 rybek, wlupal je sykcesywnie przez kilka miesiecy, tylko z jednym mieczykiem sie zaprzyjazil ( juz 3 miesiace maja zakopany topor wojenny)
a co do pyszczakow to ja sobie nie wyobrazam jak zolw moze zlapac taka szybka rybe przeciesz one praktycznie sie teleportuja a nie plywaja!

Ren
26-04-2014, 09:45
moj czerwonolicek a wlasciwie czerwonolicka dzis zjadla pierwszy raz samiczke gupika balam sie ze ja rozszarpie a ona na jeden raz ja wziela i juz!ale jest duza 27cm dl
tak jestem ciekawa przemon gdzie bedziesz trzymal twojego zolwika jak dorosnie do pol metra slyszalam i czytalam ze dorastaja do 1 metra, mam nadzieje ze nie pomylilam gatunkow i on jest bardzo agresywny, nawet dochodzilo do amputacji dloni i stop u dzieci z powodu atakow czy on jest agresywny juz?
z opisu twojego wynika ze chyba juz jest pytam z ciekawosci czystej bo naprawde ma wyrosnac wielkie gadzisko!
pozdrawiam serdecznie

josetsu
26-04-2014, 10:32
wierz mi pyszczak to przy brzankach "slimaki":)

przemon
26-04-2014, 11:34
wiem żę mój żółwł dorasta dużych rozmiarów i do łagodnych te żółwie nie należą ale mam warunki i środki aby mu zapewnić odpowiednie warunki życia co do zachowania to trzeba będzie uważać i nie popadać w rutynę teraz na razie nie wykazuje jakiś szczególnych agresywnych cech choć zdarz mu się zatakować palca no ten przypadek z głupikami zabicie dla zabawy?bo na pewno nie z głodu no ale taka jego natura ma m nadzieję niedługo poszerzyć o jeszcze jednego żółwia (jego ja by kuzyna Macroclemys Temminki) żółwia śępiego ale to gdzieś około sierpnia

josetsu
26-04-2014, 13:13
zazdroszcze gdybym mial pienazki na zakup takiego zolwia tez bym sobie kupil!!!!! widzialem taki olbrzymi okaz tylko raz w zyciu w egzotarium w sosnowcu-byl wiegachny-ale juz niestety go tam ne ma:(
piekne zwierze-ale coz kto uwaza ze niebezpiecznie niech uwaza-przeciez ptaszory i weze tez sa niebezpieczne i nie chodzi tu o ugryzenie tylko ukaszenie:)
ale to kwestia uwagi i tyle!!!!!!!!!
przeslij kilka fotek terra i zolwia na mojego maila josetsu@poczta.fm a jeszcze lepiej zamesc ich kilka tutaj!!!!!!!

przemon
26-04-2014, 13:42
aparat oda mi kolega w środę to zrobię fotki i mam pytanie do trzymających żółwie czerwonolice i inne jakie rosliny wodne do wystroju akwaterrarium może być moczarka rzęsa i jakie inne?

josetsu
27-04-2014, 11:40
wszystkie akwarystyczne-rzesa moczarka wywlocznik to rosliny plywajace na dno jakies nurzance amazonki badz kryptokoryny!!!!!

42d3e78f26a4b20d412==