PDA

Zobacz pełną wersję : z czego zrobic najlepiej wyspe?



paoo
01-05-2014, 08:29
mam pytanie. z czego najlepiej zrobic lad dla zołwi czerwonolicych. Zalezy mi na dobrym podlozu zeby nie zaszkodzilo zolwiom i i czy zrobic jakis domek, i jak oddzielic wode od lądu. chce miec dobzre zrobione aka zeby moje przyszle zolwiki dobrze sie czuly:) pisac! pozdro

fedorek
01-05-2014, 08:52
kilka rozwiazan mozesz podpatrzec u jojka na stronie w galerii (www.czerwonolicy.waw.pl) ja aktualnie mam wstawiona plastikowa skalke, ale takie rozwiazanie ma wady (zabiera przestrzen do plywania), jestem w trakcie zakladania nowego akwa 150,50,60 i tam bedzie szklana polka na akwa i nabudowka, polka bedzie pokryta zwirkiem, mysle ze to jest najlepsze roziazanie,

AdamEx
01-05-2014, 10:33
Ja myślę że lepszym rozwiązaniem było by podłoże miękkie tz ziemia zmieszana z np z korą i żwirkiem, jednak to wymaga usytuowania wyspy poza zbiornikiem. Uniwersalnym rozwiązaniem będize jak wspomniał fedorek podwieszana wyspa ze szkła lub pleksy, najlepiej taka aby można ją było bez kłopotu usunąć w razie
np czyszczenia zbiornika, sam mam wklejoną na stałe i jest troche kłopotu przy czyszczeniu akwa.

Jojek
01-05-2014, 11:39
Zdecydowanie wyspa z możliwością złożenia jaj przez samicę jest najlepsza. Wiem że sporo osób niestety nie ma na to miejsca. Oczywiście jak ktoś ma tylko samca to mu taki luksus jest zbędny.

fedorek
01-05-2014, 13:32
a zeby zulwica mogla zlozyc swobodnie jaja oto jak to ma wygladac ?? z czego podloze, jakie wymiary itd... ??

paoo
02-05-2014, 05:33
no wlasnie tego nie wiem:(

Ren
02-05-2014, 06:15
moja zolwica czasem ma zwyczaj robienia kupy podczas wygrzewania, dobrze, ze moge to natychmiast wyczyscic, bo mam takie podloze, zasrtanawiam sie, co by bylo gdybym miala kore lub cos podobnego i mam dylemat, ale wg mnie najlepiej zrobic cos podwieszanego, co nie zajmuje przestrzeni do plywania i jest latwe w czyszczeniu, a wiec nadaje sie do wyjecia.
podwieszana polka z pleksi lub umieszczona na szynach przyklejonych silikonem akwa do szyb akwa

madzik
02-05-2014, 12:49
weź jakis kamien i bedzie!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

42d3e78f26a4b20d412==