PDA

Zobacz pełną wersję : zółw grecki słychac jak oddycha???chroba??



ciachoradom
04-05-2014, 19:23
Mój żółw grecki mysle ze ma jakies choroby nie to ze głosno ale słychac jak oddycha czasami moze miec cos z układem oddechowym moze go przewiało i sie zaziembił jak to wyleczyc domowymi sposobami i jak obcic paznokcie bo juz ma za długie i co ile czasu sie powinno obcinac u tych zółwi paznokcie???? i jeszcze mam sporo pytan zapraszam chetnych do pogawetki mam juz swojego 'robaka' 3 lata cos zawsze sie znam ale.......................???????????????????????? ??????? mój gg 4753220 lub tlen ciachoradom@tlen.pl

Pozdrawiam**************************************** ******

agnieszkaw
05-05-2014, 03:59
Napisz jak go trzymasz i w jakiej temperaturze.

Lockdown
05-05-2014, 05:29
No to może być przeziębiony. Jeżeli jak oddycha słychać świst czy coś w tym stylu.
Napisz troche o swoich warukach. Najlepiej w sprawie przeziębień iść do weterynarza zajmującego się gadami.

ciachoradom
05-05-2014, 06:52
No jakos od 6 miesiecy sie przeprowadziłem do cenrum do bloków i jeszcze nie mam tak bardzo umeblowanego pokoju i jest akwarium połozeone na panelach podłogowych i nawet blisko od okna z 1 metr a ja lubie otworzyc okno to moze od tego???? co mu najczesciej dawac do jedzenia takich przysmaków?? bo cos ostatnio nechce jesc a jaka karma z zoologicznego jest dobra ja mam BIOREPT L jest jakies inne bogatsze w witaminy??

Jarek Zajączkowski
05-05-2014, 06:59
Powinieneś delikatnie otworzyć dziób i obejrzeć jamę ustną(dziobową). Jeśli w środku jest dużo śluzu, jeśli przez nozdrza wydobywa się wysięk - podejrzenie zapalenia płuc. Domowymi sposobami niz nie zdziałasz. Potrzebny lekarz, jego wiedza i doświadczenie a poza tym strzykawka i antybiotyk. Co do pazurów - korekcja ich długości powinna zostać przeprowadzana jeśli są b. wyraźne przerosty, uszkodzenia, zły wzrost.

Lockdown
05-05-2014, 11:07
Koniecznie wywal BIOREPT L !!! Pożywieniem dla żółwia najlepiej jak będzie zieleninka z miejsc dalekich od spalin itp!

foczka81
05-05-2014, 11:54
nie, nie wywalaj! lepiej zawiesić na trzepaku, polać benzyną, podpalić i patrzeć, patrzeć jak płonie... :D :D biorept to nie jest pasza kg/dziennie tylko niewielki dodatek do codziennych posiłków;)

madzik
06-05-2014, 02:51
Jak najszybciej idź do weterynarza być może jest to zapalenie płuc co jest bardzo groźne!!!!!!!!!!!

Lockdown
06-05-2014, 06:20
U małych żółwii zapalenie płuc szybko konczy sie śmiercią ( miałem podobną sytuacje ale zolw wyszedl z tego )

Wydra707
06-05-2014, 14:12
(...) jest akwarium połozeone na panelach podłogowych i nawet blisko od okna z 1 metr a ja lubie otworzyc okno to moze od tego????
Bardzo możliwe. Nie trzymaj żółwia w strumieniu chłodnego powietrza. Do tego nie musi być nawet przeciągu - zimne powietrze spływa od okna i płynie po podłodze. Niestety, koniec z wietrzeniem jeśli żółw nie jest odpowiednio "zabezpieczony".

Jeśli żółwiowi dodatkowo "cieknie z nosa", to sytuacja jest groźna. Jeśli nie, to i tak idź do weterynarza. Zapalenie płuc może być śmiertelne. Jeden z żółwi, które do mnie trafiły, umarł w ten sposób. Świszczał przedtem długo, ale pomoc przyszła zbyt późno :-(

Pozdrawiam
Paweł Rajewski

Lockdown
07-05-2014, 06:50
No moj oddychal pyskiem i mu cieklo z nosa :/ Ale poszedłem do weta od gadow i dal lek odpowiedni i teraz jest OK

Ren
08-05-2014, 13:13
tez radze udac sie do weta i nie trzymac terrarium przy oknie ja zawsze uwazam przy wietrzeniu, choc najchetniej nie zamaykalabym okna:0, ale mysle o rybkach i zolwiu, choc sa daleko od okna, takze trzymanie zolwia na podlodze to nie jest dobry pomysl, tam jest zimniej.. ale to zolw ladowy, nie wiem czy takie zolwie trzyma sie na jakichs podestach..
pozdrawiam REN
zapalenie pluc ewentualne to moze byc choroba smiertelna i zwierze sie bardzo meczy i cierpi...

Wydra707
15-05-2014, 12:04
A swoją drogą, czy ktoś wie, dlaczego przeziębiony żółw świszcze? Co jest przyczyną tego dźwięku? Przecież oddycha nosem tak samo, jak zdrowy. Kiedyś zauważyłem, że świst pojawia się tylko przy wdechu (wydech jest cichy).

Pozdrawiam
Paweł Rajewski

Jarek Zajączkowski
15-05-2014, 12:24
Gęsty śluz w krtani i tchawicy.

AdamEx
15-05-2014, 22:53
To tak samo jak by zapytać czemu przyziębiony człowiek kaszle ;-)

ewelyna
16-05-2014, 00:58
to moze doprowadzic do zapalenia płuc chociaz expertem nie jestem.

Jarek Zajączkowski
16-05-2014, 05:08
To prawdopodobnie JEST zapalenie płuc.

Wydra707
16-05-2014, 06:36
Gęsty śluz w krtani i tchawicy
No tak, ale mnie interesuje mechanizm powstawania tego dźwięku. Dlaczego śluz w tchawicy powoduje świst przy wdechu, a nie przy wydechu? Zdrowy żółw też potrafi bardzo podobnie "świasnąć" gdy gwałtownie wciągnie powietrze. Czyżby jakieś zwężenie układu oddechowego powodowało szybszy przepływ powietrza i przez to ten dźwięk - jak w piszczałce? Ale dlaczego w takim razie świst nie powstaje przy wydychaniu powietrza? Gdzie w ogóle powstaje ten dźwięk? W tchawicy? Na wlocie dziurek nosa? W krtani?


To tak samo jak by zapytać czemu przyziębiony człowiek kaszle
Wydaje mi się, że nie jest to głupie pytanie. Czym innym jest wiedzieć co oznacza jakieś zjawisko (w tym przypadku chorobę), a czym innym rozumieć, dlaczego występuje. Ja nie rozumiem. Człowiek mający katar, nawet bardzo obfity, jak przy alergii, nie świszcze ;-) Tymczasem żółw zaczyna świstać na długo zanim wystąpią jakieś inne objawy np. widoczny katar.

Pozdrawiam
Paweł Rajewski

ewelyna
16-05-2014, 07:12
o kurde. no to mamy zagrozenie życia

Jarek Zajączkowski
16-05-2014, 07:33
Nie leczone ....prawdopodobnie tak.

Jarek Zajączkowski
16-05-2014, 08:57
Dzwięk powstaje prawdopodobnie w krtani przy zasysaniu powietrza. Świsty zdarzają się tak przy wdechu jak i wydechu.

AdamEx
16-05-2014, 13:25
Nie napisałem że jest to głupie pytanie, bardziej chodziło mi o porównanie, jeśli są objawy to muszą być także przyczyny.

Dora
19-05-2014, 04:04
Z tymi dzwiekami to bywa faktycznie roznie.Moj grek ostatnio "strzelal" dziobem-dzwek taki jak przy zachaczeniu paznokcia o paznokiec(sprobujcie tak postrzelac -to uslyszycie o czym pisze).Okazalo sie,ze jest w poczatkowej fazie choroby- ale dr.Jarek juz go wyleczy(za co serdeczne dzieki raz jeszcze!).Ale zolwie rowniez tak delikatnie piszcza- i jest to jak mi mowiono glos godowy.Totez warto przysluchiwac sie swoim gadom -aby wylapac cos niedobrego no i dobrego-czyli poszukac samiczki-:))

42d3e78f26a4b20d412==