PDA

Zobacz pełną wersję : Żarówka - jak zrobić zeby była czerwona?



smogg
13-12-2013, 15:58
Witam,
mam zwykłą żarówke 15W, czy mozna ją pomalowac zeby "swieciła" na czerwono?
wiem, ze to i tak nie bedzie tak jak prawdziwa zarówka z czerwonego szkła...
ale czym moza pomalowac najlepiej?
ktos cos takiego próbował???

a jeszcze jedno... gdzie najlepiej w necie kupic czerwona zarówke do terra dla ptasznika?

Budyn
13-12-2013, 16:14
Nie wiem czy oplaca ci sie cos robic z nia zeby byla czerwona bo za ok 3-5zl mozna kupic zarowke lustrzana czerwona ja naprzyklad kupilem taka tylka zielona dla efektu podswietlilem roslinki i jestem pewien ze sa bo widzialem zolte zielone niebieskie i czerwone ,ja kupilem w castoramie

BooYaKa
14-12-2013, 00:22
Smogg exoterra albo zoomed robią fajne czerwone żarówki,i to ze szkła prawdziwego czerwonego.Wada tylko ze są drogie,ok 20 zł.

coolary
14-12-2013, 01:18
Owszem można kupić czerwone żarówki ale o ile dobrze rozumiem smoggowi chodzi o żarówke małej mocy (ok15W) do malutkiego terra z pająkami... Ciężka sprawa, nigdy nie praktykowałem malowania żarówek, chyba nie jest to najlepszy pomysł.

DOMINOS
14-12-2013, 02:46
Jedynym sensownym rozwiązaniem żeby było w miare podobnie to pomalować lakierem do szkła, takim jakiego się używało do malowania witrażyków na szybie...
Tylko z czasem może zejść od ciepła...

Pozdrawiam dominos

smogg
14-12-2013, 03:05
tylko ze w jeleniej górze nie ma castoramy :/

TOXYN
14-12-2013, 06:31
Mi mama kupiła 15W żarówkę (czerwoną) gdzieś na długiej czy tam krótkiej nie pamiętam jest tam jakiś mały sklep i mają żarówki. Jak poszukasz trochę na pewno znajdziesz. Tylko są to zwykłe żarówki, ale czerwone nie lustrzanki, choć może też mają nie wiem. A kosztować chyba kosztowała 2,50zł. Jeszcze koło ABC elektroniki jest sklep z lampami ale jak byłem nie mieli na skladzie czerwonych moze teraz będą mieli.

DOMINOS
16-12-2013, 08:56
Jeśli chodzi o zwierciadlane to w castoramie mają czerwone na gwint E-14 (mały) ale najmniejsze jakie widziałem to 40W

Pozdrawiam Dominos

blackjack
18-12-2013, 09:56
mam pytanie co do tych żarówek: bo ponoć te produkowane przez firmę egzoterra są robione tak, żeby gad\wąż\ptasznik nie widział tego światła które one emitują, a czy przypadkiem taka żarówka z castoramy nie wydziela światła, które gad widzi??

Łysek
17-01-2014, 02:33
Gadziny nie widza czerownego swiatla , wiec jesli zarowka jest cala czerowna to go nie widza... no hcyba ze beda zadrapania na zarowce (tych malowanych) to juz beda to widziec...

42d3e78f26a4b20d412==