PDA

Zobacz pełną wersję : pijawki ??



fedorek
07-05-2014, 07:33
wlasnie wrocilem od kumpla ze wsi, nazbieralem tam chyba ze 2 kilo rzesy wodnej (czyscitka bez zanieczyszczen, strumyk na szczerym polu jakies 20 kilometrow od drogi aswaltowej i 3 kilometry od pol uprawnych)w czesie przebierania rzesy z innych roslin znalazlem w wodzie pijawki !!
wrzucilem do akwa sama rzese a pijawki z reszta zielska w misce na balkonie wegetuja... i tak sobie pomyslalem moze moja zolwica zainteresowala by sie tymi stworzonkami?? nie wiem czy zolwiom mozna podawac tego typu pokarm ?? czy mu nic nie zrobia ??
tak sie zastanawiam w naturalnym srodowsku ma pijawki tylko czy je zjada??

Jojek
07-05-2014, 08:22
Żółw zjada pijawki ale też pijawka może się przyczepić do żółwia, np. do nogi. Żółwie w naturze, wygrzewając się długo na słońcu, wysuszają skorupę przez co pozbywają się pasorzytów właśnie takich jak pijawki.

Dlatego ważne jest aby w akwaterarium żółw miał zapewnione miejsce gdzie może się całkowicie wysuszyć i spokój aby miał czas wyschnąć.

minio_p
07-05-2014, 09:04
Byłbym ostrożny z wprowadzaniem pijawek do terrarium.Jest wiele bezpieczniejszych pokarmów.Wszystko co się wprowadza do terrarium z naturalnego środowiska należy bardzo dokładnie sprawdzić.

fedorek
07-05-2014, 10:36
ok... nie bede ich do akwa wpuszal ale jezeli mu nie szkodza to podam mu w dwoch kawalkach :) zawsze to cos naturalnego :)

Pituophis
08-05-2014, 07:37
Ja kilka razy podałem. Większość gatunków to - wbrew utartemu mniemaniu- drapieżcy odżywiający się mniejszymi bezkręgowcami, gatunki krwiopijne to mniejszość. Dla bezpieczeństwa możesz przemrozić.

42d3e78f26a4b20d412==