PDA

Zobacz pełną wersję : robaczki w akwa



Ren
11-05-2014, 13:20
wiem, ze nie na temat, ale tu otrzymam najpredzej odpowiedz:) to wiem
czytalam na portalach akwa o malenkich bialych "robaczkach", ktore moga zyc w akwa, ale nie jestem specem, wiec nie wiem czy te ktore dzis zauwazylam w moim akwa "karmowym" sa pozyteczne czy nie..
nie moge zdjecia przedstawic. sa one biale dlugosc ok 1, 2 mm, na grubosc ok polowy nitki zwyklej
slizgaja sie, jesli mozna tak powiedziec po sciance akwa od dna do polwy... nie moge w nich nawet pod lupa wyodrebnic zadnych czlonow, wygladaja jak male wezyki bez buziek:)) ale z ogonkami:)0 sorry za taki opis
zauwazylam je dzis przy okazji zauwazenia POJAWIENIA SIE w koncu!! cal nie czekalam..
czy ktos moze mi powiedziec na podstawie mojego opisu czy te robaczki, nie-robaczki sa zagrozeniem dla rybek? czy to moga byc chorobotworcze elementy?
a moze to dowod na to, ze akwa sie ustabilizowalo i pojawia sie zycie w roznych przejawach??
rybcie zywe, glodne wiecznie
prosze o porade
dziekuje i pozdrawiam:))

Theraphos
11-05-2014, 14:18
Podejrzewam że sa to malutkie slimaki.
Jak zmiażdzysz jednego o szybe (przycisnąc palcem) to poczujesz tak jakby cos pekało. Jeżeli tak to są to malutkie ślimaki.

piotr
12-05-2014, 06:20
Nie wiem czy jeszcze w szkole uczą o :wypławkach" - kiedyś uczyli. Jak nie to sprawdź w encyklopedii.

P.

Ren
12-05-2014, 09:41
dzieki, nie sa to male slimaczki, bo te wygladaja troche inaczej:))
byc moze to wyplawki, a w szkole mogli mnie uczyc ale bylo to co najmniej 15 lat temu i nie bylo mi potrzebne do zycia:)))
przeglodze rybki to sie uporaja mam nadzieje:)) o ile to wyplawki...
pozdrawiam:)

piotr
15-05-2014, 01:59
Ja zwalczałem wypawki neonkami.

P.

42d3e78f26a4b20d412==