PDA

Zobacz pełną wersję : styropian



phenix
14-12-2013, 01:14
jak przymocowac styropian do sciany szklanego terrarium, myslalem na d silikonem ale moze gips bedzie lepszy. jezeli tak to trzeba klasc jakas siatke.
styropian na koniec polakierowac czy obsypac piaskiem tylko
terrarium dla zbozowki

coolary
14-12-2013, 01:16
Sykikon jest odpowiedni! Jeżeli styropian bedzie bardzo obciążony (przyklejone do niego warstwy piasku, pigmentu itp) pamiętaj aby dać sporo sylikonu.

DOMINOS
14-12-2013, 02:43
Ja wogóle nie przyklejam styropianu do terra, a całą konstrukcje mogę wyciągnąć jak jest potrzeba. Konstrukcja składa się z 3 ścian połączonych atlasem wymieszanym z pigmentem a na góre posypana piaskiem. Ściana trochę waży bo jest to terra o wym. 70x40x40 ale spokojnie ją można wyciągać. Wkrótce umieszcze foty całego terra z gekonem. Foty na emaila dla zainteresowanych.

Pozdrawiam Dominos

solo
14-12-2013, 03:45
cos mi sie zdaje, ze ludzie tu straszne prostactwo uprawiaja... o ile pomysl nie przyklejania scian silikonem wydaje sie rozsadny ale nie zawsze chcesz miec az 3 scianki wystroju... jesli nie to przyklej na silikonie. co do lakierowania?? zastosuj zywice z utwardzaczem... do kupienia w kazdym sklepie chemicznym... syropian rewelacyjnie wypala sie zwykla swieca badz mala lutowniczka gazowa... nastepnie pokrywa warstwa zywicy z utwardzaczem a na koniec przykleja wszystko co sie chce... piasek, kamienie, korzenie... nalezy to zrobic wczesniej, gdyz w tak zabezpieczony styropian nic juz sie nie wbije. skamieniala zywica jest bardzo twada a przy tym nie wazy tyle ile warstwy gipsu czy innych materialow budowlanych... nie odpada od niej piasek czy zwir i nie jest aktywna chemicznie...

Ophidia
14-12-2013, 03:57
Solo piszesz ze zywica po wyschnięciu nie jest aktywna chemicznie. Czy w zwiazku z tym można jej używać do budowy np. basenu i poideł dla gadów?

phenix
14-12-2013, 05:05
czy ta zywica od temperatury nie bedzie emitowac jakiegos niebezpiecznego zapachu

aagerman
14-12-2013, 07:01
A można by przykleić wodą szklaną ?? To jest toksyczne ??

solo
14-12-2013, 13:12
odpowiadam na wszytkie pytania... powinna to byc zywica epoksydowa a nie poliuretanowa bo ta druga topi styropian. mozna z niej wykonywac poidla choc bedzie to trudne gdyz trzeba bedzie zrobic forme. jest na prawde nieaktywna chemicznie chyba ze pod wplywem srodkow zracych. zwykla woda i jakies dodatki znajdujace sie w akwariach i terrariach zupelnie na nia nie dzialaja. po wyschnieciu (ok. 24 godz a najlepiej 48) nie pachnie i nie smierdzi pod wplywem temperatury. co do wody szklanej to nie wiem o czym piszesz, chyba ze chodzi ci o szklo wodne ale to sie nie nadaje. jeszcze jakies pytania?:) sluze pomoca.

phenix
14-12-2013, 16:02
a jezeli polke posmaruje zywica to waz wypoczywajac na niej nie edzie zdzieral piasku

solo
15-12-2013, 03:07
nie bedziej. jak powiedzialem po wyschnieciu spoina piasku ze styropianem bedzie tak twarda, ze predzej rozerwiesz styropian niz wykruszysz piasek z zywicy. ciezko ci bedzie nawet przebic te warstwe gwozdziem chyba, ze bedziesz stosowal super cienka warstwe zywicy:)

blackjack
18-12-2013, 09:45
ja chciałbym foto :) jaca@admit.net.pl

42d3e78f26a4b20d412==